Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, çocuklara masal anlattı

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, çocuklara masal anlattı

07 Nisan 2015

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis dün masal anlatıcısı rolüne girerek, Vızrojdentsi semtinde bulunan Rayna Knyaginya Birleşik Çocuk Kurumu’ndaki miniklere sürpriz yaptı. Böylece Belediye Başkanı, Kırcaali Nikola Yonkov Vaptsarov Bölge Kütüphanesi’nin 2 Nisan Uluslararası Çocuk Kitapları Günü ve 23 Nisan Dünya Kitap ve Telif Hakkı Günü münasebeti ve dördüncü yıl gerçekleştirilen “Kitapların Yürüyüşü ”başlığında başlatılan ulusal kampanyaya ilişkin girişimlerine katılmış oldu.

Minikler beklenmedik misafiri sevinçle karşıladılar. Müh. Azis, çocuk kurumunu beraberinde Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehayova, eğitim uzmanı Veneta Boşnyaşka ve kültür uzmanı Dimitır Ganev ile ziyaret etti.

Belediye Başkanı minikleri selamlayarak, Andersen'in en güzel masallarından biri "Çirkin Ördek Yavrusu” isimli masalını okumak için anlatıcı sandalyesine oturdu. Bu masalı rastgele seçmemişti. "Çirkin Ördek Yavrusu" masalının dünya edebiyatının başyapıtlarından biri olduğuna şüphe yoktur. Bu masal hiçbir zaman popülaritesini kaybetmeyecek, büyükleri ve küçükleri heyecanlandırmaya devam edecek. Öyle de oldu.

Masalın daha başında çocuk sesleri kesildi ve salonda sadece anlatıcının çizdiği tabloyu şekillendiren sessiz bir melodi duyuluyordu. Sonunda minikler Andersen’in kıssalı masalını bol bol alkışladılar. Masaldan iyiliğin daima kötülüğü yendiğini öğrendiler. Masalı dinledikleri için miniklere teşekkür eden Belediye Başkanı, daha hızlı okumayı öğrenmelerini, masalları ve kitapları sevmelerini ve büyüdüklerinde hayallerini gerçekleştirmelerini diledi. Hasan Azis miniklere resimli çocuk kitapları hediye etti. Rayna Knyaginya Birleşik Çocuk Kurumu Müdürü Krasimira Kalinova da Exupery’nin yazdığı "Küçük Prens" adlı kitabından kitapçık haline getirilmiş 15 unutulmaz sözü hediye ederek, jesti geri çevirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS