Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Belediye Başkanı Hasan Azis, hastaneye bağışta buşundu

Belediye Başkanı Hasan Azis, hastaneye bağışta buşundu

07 Nisan 2015

Bugün Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Dr. Atanas Dafovski Hastanesi’ni ziyaret ederek, 7 Nisan-Dünya Sağlık Günü münasebetiyle hekimler ve sağlık çalışanlarının bayramını tebrik ederek, onurlu ve fedakar emeklerinden dolayı teşekkür etti. Hastane yönetimi tarafından düzenlenen kutlama törenine konuk olan Müh. Azis, dünyada en değerli şey olan insan hayatını ve sağlığını koruma misyonunu üstlenen hekimler ve sağlık uzmanlarına sağlık, bol enerji ve işinden memnuniyet duymalarını diledi.

Belediye Başkanı selamlama konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ”7 Nisan hepimizin, sizlerin profesyonelliğiniz, sorumluluğunuz ve insanseverliğiniz için teşekkürlerimizi ifade ettiğimiz gündür. Kırcaali Belediyesi, yerel düzeyde sağlık alanında mevcut güncel sorunlara karşı duyarlılık göstermiştir ve sizlerin insanların kaybetmek üzere oldukları en değerli zenginliği olan hayatı ve sağlığını geri kazandırmaya yönelik çabalarınızı desteklemeye devam edecektir. Bizim ortak hedefimiz tanı konulmasında ve tedavi sürecinde daha yüksek bir düzeye ulaşılması ve ilçe sakinlerinin daha da iyi bir sağlık statüsüne sahip olmalarıdır. Sizler her gün ihtiyaç duyanlara umut ve inanç aşılıyorsunuz ve sizler için hekim, hemşire ve sağlık işçisi olmak sadece bir iş sahibi olmak değil, hayatınızın misyonu ve anlamı demektir. Onurlu ve fedakar emekleriniz için tüm Kırcaali İlçesinin sakinleri adına teşekkürlerimi sunuyorum”.

Belediye Başkanı, bu yıl 21 Ocak Ebeler Günü’nde verdiği sözü tutarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Başkanı Dr. Vanya Taşeva’ya tüm ekibi için renkli bir televizyon seti hediye etti.

Kutlama töreninde Belediye Başkanı’na eşlik ederek Kırcaali Hastanesine uzun yıllardır bağışlar yapan Hılmi Bernar da hazır bulundu. 2005 yılında Bernar, Hemodiyaliz Bölümü’nün faaliyetini hafifleten paha biçilmez değeri olan bir bağışta bulunmuştu. Hilmi Bernar, böbrek hastalarının tedavisinde kullanılan 5 adet cihaz bağışı yaptı. İsveç’te yaşayan hayırsever vatandaş ve Belediye Başkanı Hasan Azis sayesinde hastane birkaç yıl önce modern donanımlı bir ambulans sahibi oldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS