Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş Bulgaristan’ın Cebel Belediyesi’ni Ziyaret Etti

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş Bulgaristan’ın Cebel Belediyesi’ni Ziyaret Etti

09 Nisan 2015

3 Nisan 2015 Cuma günü Yunanistan - Batı Trakya Türk Azınlığının ilk ve tek partisi Dostluk Eşitlik Barış /DEB/ Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Bulgaristan’ın Cebel Belediyesi’ni ziyaret ederek, Cebel Belediye Başkanı ve aynı zamanda Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali İl Başkanı Sayın Bahri Recep Ömer ile görüştü.

Görüşmede Belediye Başkanı Bahri Recep Ömer Hak ve Özgürlükler hareketinin kuruluşu ve bugünkü durumu hakkında bilgiler verdi. Belediye çalışmalarını ve önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek Belediye binasını bizzat gezdirerek, hedeflerini anlattı. 19 Mayıs günü Cebel Türk halkının isim değiştirmeye karşı direnişini ve bu direniş esnasında şehit düşenlerin anısına yaptırılan anıt çeşmeyi gezdirdi ve anlattı. Ayrıca Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş da DEB Partisi’ni, kuruluşunu ve kurucusu rahmetli Dr. Sadık Ahmet’in mücadelelerini anlattı. 2010 yılından sonra başlatılan yeni yapılandırma sürecini, 25 Mayıs AP seçimlerinde alınan tarihi başarıyı aktardı. Açılan Makaz sınır kapısıyla kardeşlerin buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Görüşmenin sonunda Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş Cebel Belediye Başkanı Bahri Recep Ömer’e günün anısına bir plaket takdim etti. Bu ziyaretinde Genel Başkan’a, Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet eşlik etti.

Kaynak: deppartisi


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS