Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Veronika oteli faciasında ölü sayısı 4’e yükseldi

Veronika oteli faciasında ölü sayısı 4’e yükseldi

10 Nisan 2015

Varna İl Emniyet Müdürlüğü’nden Slınçev Bryag turistik bölgesinde Sveti Sveti Konstantin ve Elena Tatil Beldesinde Veronika Oteli’nin çökmesi sonucunda hayatını kaybeden işçilerden dördüncüsünün de cesedinin bulunduğu bildirildi. Böylece facianın kurbanları dörde yükseldi.

Gecen çarşamba akşam saatlerinde otelin çökmesi sonrası kayıp ilan edilen kişilerin cesetleri bulununca kurtarma operasyonuna son verildi.

İlk kişi daha çarşamba günü tatil beldesinde en eski otellerden biri olan Veronika Oteli binasının yıkım çalışmaları sırasında kontrolden çıkarak çökmesi sonrası ölü bulundu. Kayıp olan başka iki işçi de dün akşam ölü bulunmuştu. Dördüncü işçi ise dün gece yarısı otelin kazan dairesinde kalıntılar arasında ölü bulundu.

Bu arada Bulgaristan Devlet Televizyonu (BNT) olayla ilgili bir şahsın tutuklandığını bildirdi. Georgi Georgiev adındaki bir şahsın otelin yıkım çalışmaları için işçi kiralamakla uğraştığı belirtildi. Otel yıkım faaliyetini gerçekleştirilen kişiler, Varna Tren Garı bölgesinde yasa dışı olarak çalışmaya hazır olanlar arasından kiralanmıştır.

Dün Georgiev’in inşaat işleri uygulama koordinatörünün yapıda çalışmanın tehlikeli olduğu için işçileri binadan çıkarmasına rağmen işçilerin sütunların donanımını sökmeye devam ettikleri takdirde saatine 5 leva ücret ödeme sözünü verdiği ileri sürüldü.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS