Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Gledka semti sakinlerinden komşuluk örneği

Gledka semti sakinlerinden komşuluk örneği

10 Nisan 2015

Kırcaali’nin Gledka semti sakinleri dayanışma göstererek kısa zaman önce eşini kaybeden bir adamın üç çocuğuna bakabilmesi için para topladılar. Girişim adamın tanıdıkları ve komşuları tarafından yapıldı. Yardım kampanyasına Gledka’da yaşayan işadamlarının da katıldığı açıklandı. İngiltere ve Hollanda’da kafeterya sahibi olan Kırcaalilerin işyerlerine de bağış kutuları konuldu.

İsmini bildirmek istemeyen yardım kampanyasının organizatörlerinden biri, “Herkes gönlünden koptuğu kadar 5 ile 50 leva arasında para verdi. 1600 leva topladık. Onlardan 225 paund İngiltere’den, 200 leva Hollanda’dan gönderildi” diye paylaştı. Paraların ihtiyaç sahibinin banka hesabına yatırılacağını bildirdi.

Kısa bir süre önce eşini kaybettiği için 18 yaş altı üç çocuğuna tek başına bakmakta zorluk çekiyor. Üstelik sağlık problemleri de olduğu belirtilen adam, şu anda Kırcaali’deki Teklas Fabrikası’nda çalışıyor. Komşuları çocuklarına bakabilmesi için gelecekte de adama destek vermeye hazır olduklarını paylaştı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS