Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, “Ayın Belediye Başkanı” adayı gösterildi

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, “Ayın Belediye Başkanı” adayı gösterildi

13 Nisan 2015

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, ilde yoğun kar yağışları sonucunda meydana gelen kar felaketinin önüne geçilmesi için verdiği hızlı tepkiden dolayı ”Afet Durumlarda Tepki” kategorisinde ”Ayın Belediye Başkanı” adayı gösterildi. 280’i aşkın yerleşim yeri elektriksiz kaldı, fakat sadece 24 saat içinde onların 100’ünden fazlasında tekrar elektrik iletimi sağlandı. Kar felaketiyle mücadele için İlçe Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, hasta kişilerin Kırcaali Hastanesine taşınması için Savunma Bakanlığı’ndan acil durum helikopterinin de dahil edilmesini talep etti.

Belediye Başkanı Müh. Azis, hükümetten destek talep etti ve işbirliği yapılmasını sağladı. Böylece acil durum ekipleri oldukça desteklendi ve daha hızlı tepki verebildiler. Aktifleşen heyelanların verdiği hasarların giderilmesi için Belediye Başkanı tekrar Bakanlar Kurulu’na bağlı Afet ve Acil Durumlar Komisyonu’ndan destek talep etti. Hasan Azis, “Devletin acil olarak müdahale etmesi gerekir, çünkü yaşanan heyelanların yarattığı sorumları çözmeye hiçbir belediyenin gücü yetmez. Bizim için insanların hayatı ve can güvenliği en önemlidir” diye kesin görüş ifade etti. İlçede kar temizleme araçları tüm yol kesimlerinde gece gündüz durmadan çalıştılar. Studen Kladenets üzerinden Krumovgrad (Koşukavak)-Haskovo (Hasköy, Kırcaali-Haskovo ana yolları ve Çernooçene (Yeni Pazar) ve Ardino (Eğridere) ilçe merkezlerine uzanan yollar temizlendi.

Nüfusunun 20 bin kişiye kadar olan yerleşim yerleri kategorisinde Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat’da Ayın Belediye Başkanı adayı gösterildi.
Oylama www.kmet.kmeta.bg sitesinden yapılabilinir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS