Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Hülya’nın babası: ”Katile verilen ceza değil, teşviktir”

Hülya’nın babası: ”Katile verilen ceza değil, teşviktir”

14 Nisan 2015

Geçen hafta 24 yaşındaki Hülya Macar’ın katili İvan Todorov’u suçlu bulan Varna İl Mahkemesi sanığa 13 yıl 4 ay hapis cezası verdi. İlk önce Hülya’nın ailesinden fidye istemesi, sonra Hollanda’ya kaçması ve gizlenmesine rağmen sonuçta sanığın suçunu itiraf etmesi nedeniyle birinci adliyede verilen 20 yıl ağır hapis cezası 13 yıl 4 aya indirildi. Hülya’nın ailesi NOVA TV‘ye demeç vererek, olay hakkında ilk defa konuştu.

Hülya’nın birinci dereceden kuzeni Milen Macurov ve kızın babası Nazmi Macar, “Bu tür suç işleyenlere böyle alçakgönüllü davranılmamalı. Çünkü böyle bir şey yapacak olan her bir şahıs, kendisini ne tür bir ceza beklediğini bilecek. Ceza ise 10 yıl hapis yatmak ve belki de 5-6 yıl sonra cezaevinden dışarı çıkabilir” diye konuştular. 2014 yılında 1 Ocak’ı 2 Ocak’a bağlayan gecede Hülya liseden sınıf arkadaşı İvan ile görüşüyor ve bir daha geri gelmiyor. İvan, gece yarısına yakın Hülya’yı telefonda arayarak, Yeni Yıl’ı tebrik etmek için görüşmelerini teklif ediyor. Kız sadece cep telefonlarını alıp, üst elbise giymeden dışarı çıkıyor. Kutlama partisi bitiyor, herkes evine gidiyor. Hülya’nın anne ve babası kızlarının eve dönmediğinin ve yatağına yatmadığının farkında değiller. Nazmi Macar, “Kahvemi yudumlarken çok sayıda Yeni Yıl tebrik mesajları aldım. Birinde şöyle yazıyordu: ”Kızın kaçırıldı, polise haber ver eğer onu sağ görmek istersen bugün 15.30’a kadar 300 bin (nasıl para birimi olduğu yazmıyordu)”diyor.

Aynı gün bankalar çalışmadığı için kızın babası fidye veremiyor. Cinayetten üç gün sonra İvan artık Hollanda’ya kaçıyor. Cinayeti araştıranlar İvan’ı tutuklamadıkları için hata yaptıklarını anlıyorlar ve İnterpol tarafından kayıp olarak aranmaya başlıyor. Birkaç sonra yakalanınca birkaç ay Hollanda’da bir hapiste yatıyor. Bulgar makamlarına teslim edilen sanık bir yıl boyunca işlediği suçu reddediyor. Son olarak Hülya kendisiyle birlikte olmak istemediği için kızı öldürdüğünü ileri sürüyor. İvan, 300 bin fidye istemeden birkaç saat önce Hülya’yı öldürüyor. Suçunu itiraf etmesi katilin hapis cezasının 20 yıldan 13’e indirilmesini sağlıyor. Kızın babası, “Bu bir ceza değil. Bence bir teşviktir” diye ifade ediyor.

Öldürülmeden önce Hülya babasının sahip olduğu ekmek fabrikasını, süt hayvancılığı işletmesini ve tarım çiftliğini kendisi işletiyor ve tarım alanında iki ihtisas sahibiymiş.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS