Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
AP Milletvekili Filiz Hüsmenova, Tırgovişte’de seminer ve Bilgilendirme Ofisi’nin açılışını yaptı

AP Milletvekili Filiz Hüsmenova, Tırgovişte’de seminer ve Bilgilendirme Ofisi’nin açılışını yaptı

21 Nisan 2015

Tırgovişte (Eski Cuma) Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Başkan Yardımcısı Filiz Hüsmenova’nın himayesi altında Pazar günü “AB’nde Cinsiyetler Arası Eşitlik Politikası. Aile İçi Şiddet Mağduru Kadın ve Çocuklara Destek” konulu seminer düzenlendi.

Seminerin açılışında Hüsmenova,”AB kadın ve çocuklara yönelik şiddet konusunda ilerleme kaydetmemiştir” dedi. AP Milletvekili, Bulgaristan’ın AB üyesi olmadan önce 16 ile 67 yaş arasındaki kadınların en az 30-35 oranında hayatında en az bir kere fiziksel veya cinsel tacize maruz kaldıklarının rapor edildiğini vurguladı. Hüsmenova, “Geçen yıl Avrupa Parlamentosu yine kadınlara yönelik şiddete karşı mücadeleye ilişkin yine bir karar kabul etti. Çünkü AB ülkelerinde kadınların üçte biri fiziksel veya cinsel taciz kurbanı olmuşlardır. Durumda neredeyse hiçbir değişiklik yok” diye özetledi.

Seminerde konuk olarak Dr. Tuncer Kırcaliev ve Halk Meclisi’nde Eski Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Nigar Cafer, HÖH Tırgovişte İl Başkanı Hamdi İlyazov hazır bulundular. Seminerde Naya Derneği’nden uzmanlar sunum yaptılar. Hüsmenova, Avrupa Liberaller ve Demokratlar İttifakı Grubu’nun şiddetin önüne geçilmediği takdirde cinsiyetler arası eşitsizlikten bahsedilmeyeceğine dair kesin bir görüşe sahip olduğunu paylaştı.

Aynı gün Filiz Hüsmenova, Tırgovişte’de yenilenen Bilgilendirme Ofisi’nin açılışını da yaptı. AP Milletvekili bu ofisin çalışan, yaratıcı ve yenilikçi bir birime dönüştürülmesini hedeflediklerini paylaştı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS