Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mamuşa Belediyesi 23 Nisan’ı Çeşitli Etkinliklerle Kutladı

Mamuşa Belediyesi 23 Nisan’ı Çeşitli Etkinliklerle Kutladı

23 Nisan 2015

Kosova’nın tek Türk Belediyesi konumundaki Mamuşa Belediyesi 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamalarına görkemli bir resepsiyonla taçlandırdı.

Mamuşa Belediyesindeki kutlamalar gündüz itibariyle Anadolu İlköğretim okulunda başladı ve Mamuşa Anadolu İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin düzenlediği gösteriler ve “Aşık Ferki” Türk Kültür Sanat Derneğinin hazırladığı halk oyunları gösterisi yapıldı.

Kutlamaların ikinci bölümün 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Resepsiyonu ile devam etti.

Kutlama Resepsiyonunun açılış konuşmasını gerçekleştiren Mamuşa Belediye Başkanı ve KTAP Genel Başkanı Arif Bütüç diğerleri arasında şöyle dedi:
“23 Nisan Kosova Türklerinin Milli Bayramı ve dolayısıyla Kosova’daki varlığımızın tüm dünyaya bir göstergesidir. Biz Kosovalı Türkler olarak Kosova’daki varlığımızla Kosova Cumhuriyetine ayrı bir renk ayrı bir estetik ve ayrı bir güzellik katmaktayız. Bugün kutlamakta olduğumuz 23 Nisan, bayram günü, neşe günü, sevinç günüdür. Kosova’daki tek Türk Belediyesinin Belediye Başkanı olarak böyle bir Milli Bayramımızı kutluyor olmamızdan ayrı bir gururu yaşamaktayım.”

Mamuşa Belediyesinin organize ettiği 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Resepsiyonuna Kosova Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Ferit Agani, T.C. Priştine Büyükelçiliği temsilcisi Mustafa Gün, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı temsilcisi Albay Erdal Dodurga, Kosova Cumhuriyeti Boşnak Milletvekili Emilya Recepi, Prizren Müftüsü Lütfi Balık, KTAP Prizren Şube Başkanı Cemil Luma, KTAP Gilan Şube Başkanı Niyazi Osmanı, KTAP şubeleri yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kaynak: Kosova Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS