Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Fransa Sofya Büyükelçisi Xavier de Laper Cabanne, Kırcaali’yi ziyaret etti

Fransa Sofya Büyükelçisi Xavier de Laper Cabanne, Kırcaali’yi ziyaret etti

11 Mayıs 2015

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis bugün Fransa Sofya Büyükelçisi Xavier de Laper Cabanne'nin Kırcaali’yi ziyaret ettiğini bildirdi. Büyükelçi’yi makamında ağırlayan Belediye Başkanı, “Şu ana kadar buraya gelmediği için ilçede son yıllarda yapılanlara büyük ilgi gösterdi. Görüşmede özellikle Fransız yatırımcılarının Kırcaali’ye yaptıkları yatırımlar üzerinde durduk. Bilindiği üzere Fransızların ilçeye yaptıkları en büyük yatırım Serta Şirketinin Kırcaali Şubesi olan Pnevmatika-Serta Anonim Şirketidir. Şu anda bu kuruluş yüzde 100 Fransız yatırımıdır” dedi.

Belediye Başkanı Büyükelçi’yi Belediye’nin yapısı ve son yıllarda ilçede gerçekleştirilen projeler tanıştırdığını belirtti. Xavier de Laper Cabarre'nin hayvan üreticiliği alanında olası işbirliği için imkanları üzerinde durduklarını paylaştı. Bulgaristan ve Fransa’nın tarım bakanları arasında yapılan görüşmede Fransa tarafından Bulgaristan’dan kuzu ihracatı yapılmasına ilgi gösterildiğini hatırlattı.

Hasan Azis, “Kırcaali’de geleneksel olarak kuzu yetiştirip ihraç edildiğini söyledim. Yaklaşık 25-30 yıl önce Kırcaali ili ve ilçesinden Arap dünyasına, Ürdün’e kuzu ihracatı yapılıyormuş. Bu neden bugün de olmasın?!” diye ifade etti.

Belediye Başkanı, “Kırcaali Belediyesinin besicilik alanında yatırıma ilgi duyduğunu söyledim. Öyle ki, ilgi gösterildiğinde potansiyel yatırımcıları ilçemizde hayvan üreticiliğinin gelişimine ilişkin sunulan imkanlarla tanıştırmaya hazırız. Bu bizim için iyi bir fırsat, belli ki bu konu Fransa için de güncel. Fransa Büyükelçisi’nin dikkatine son yıllarda Kırcaali’de yatırımların gelişimi için yarattığımız koşulları da arz ettim, yani her bir potansiyel yatırımcının Kırcaali İlçesinde yatırım için 250 000 metrekare alana sahip olmasına imkan sunan Sanayi Alanı Projesi ile tanıştırdım” diye aktardı.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS