Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Türkçe Konuşan Girişimciler Zirvesi

Türkçe Konuşan Girişimciler Zirvesi

14 Mayıs 2015

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkçe konuşan girişimciler ile Türkiye’nin bağlarını güçlendirmek için 2005 yılından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Dışişleri Bakanlığının işbirliğiyle düzenlenen “Türkçe Konuşan Girişimciler” Toplantısı bu yıl Türkiye’nin 4 ilinde gerçekleştirildi. 21 ülke ve 5 özerk bölgeden toplam 47 katılımcıyla bu yıl 18.’si düzenlenen toplantıya Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Şanlıurfa illeri ev sahipliği yaptı.

30 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasında 21 ülke ve 5 özerk bölge temsilcilerinin çeşitli Sanayi ve Ticaret Odaları’nı il il gezip fikir alışverişlerinde bulundukları organizasyonda 2014 Yılının İşvereni seçilen Edis Emre Bulgaristan’ı temsilen yer aldı.

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımında TOBB 71. Genel Kurulu’ya başlayan program boyunca; Beypazarı, Ankara, Gaziantep ve İstanbul Ticaret Odalarının ve Borsalarının yanı sıra; çeşitli fabrika ve fuar gezilerine yer verilirken bölgedeki sanayicilerle yapılan ve katılımcıların birbirlerine faaliyet gösterdikleri sektörler hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundukları ikili iş görüşmelerinin de oldukça verimli geçtiği gözlemlendi.

Edis Emre’nin de içinde bulunduğu heyet, Türkiye kültürünün ve tarihinin tanıtıldığı Anıtkabir, Balıklı Göl, Dolmabahçe Sarayı, Sultanahmet Meydanı, Miniatürk ve Panaroma 1453 Müzesi gibi çeşitli kültürel ziyaretlerde de bulundu.

Heyette Bulgaristan’ı temsilen yer alan ve 2014’te bölgede gerçekleştirdiği projelerle “Yılın İşvereni” ödülünün sahibi olan Edis Emre, Bulgaristan’ın Dobriç şehrinde yer alan kendisine ait ayakkabı firması VES’in Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra; halen Bulgaristan/Türk İş Adamları Derneği’nde Yönetim Kurulu üyeliği ve Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’de Dobriç Bölge Temsilciliği görevlerini de başarıyla yürütmektedir.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS