Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Genç HÖH’lüler Pasaport Şubesi önünde kuyrukta bekleyen vatandaşlara su dağıttı

Genç HÖH’lüler Pasaport Şubesi önünde kuyrukta bekleyen vatandaşlara su dağıttı

15 Mayıs 2015

Hak ve Özgürlük Hareketi (HÖH) Gençlik Kolları’nın yerel teşkilatlarından gönüllüler, Kırcaali il Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Momçilgrad İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesi önünde saatlerce kuyruklarda sıra bekleyen yaklaşık 500 vatandaşa soğuk su dağıttılar. Su dağıtımı, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı’nın girişimiyle organize edildi. Gençler, gönüllü girişimle kurumların yeni bir çalışma sistemi oluşturmaları için uyarmak istiyorlar.

HÖH Gençlik Kolları İlçe yönetimi, “Her gün bizim vatandaşlarımızın stres altında olup yeni kimlik belgelerini çıkartmak için belirli olmayan bir süre kuyrukta beklemek zorunda kaldığına şahit oluyoruz. Maalesef, durum gergin ve huzursuz. Bu nahoş durumda tepkisiz kalamayız” diye belirtti.

Genç HÖH’lüler, meselenin çözümü için yetkili kurumların hızlı bir şekilde gerekeni yapmaları çağrısını yaptılar. Yaz aylarında hava sıcaklığı oldukça yüksek olduğu zaman daha da uzun kuyrukların oluşması ve bunun da kuyrukta sıra bekleyenleri daha da zorlaştırması bekleniyor.

HÖH Gençlik Kolları İlçe Başkanı Kadir Mustafov, gençlerin gönüllü girişiminin gelecek günlerde de devam edeceğini kaydetti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS