Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Görme Engellileri Birliği Ardino Şube Başkanı Emiliya Stoyanova güven tazeledi

Görme Engellileri Birliği Ardino Şube Başkanı Emiliya Stoyanova güven tazeledi

22 Mayıs 2015

Emiliya Stoyanova, yeniden Görme Engellileri Birliği Ardino Şube Başkanı seçildi. Dün Emekliler Kulübü’nde düzenlenen toplantıda önceki döneme ilişkin faaliyet raporu tanıtıldıktan sonra Stoyanova tekrar şubenin başkanı seçildi. Dyadovtsi (Dedeler) köyünden Sabri Halibram ve Lenişte (Alfatlar) köyünden Rasim Abdula da şubenin Yönetim Kurulu’na giriyorlar.

Toplantıya Görme Engelliler Birliği Kırcaali Bölge Şube Başkanı Şükran İsmail, Bölge Şube Denetim Kurulu Başkanı Finka Emiliyanova konuk olarak katıldılar. Ayrıca toplantıda Sosyal Yardımlar Ardino İlçe Müdürlüğü temsilcileri de vardı.

Görme Engellileri Birliği Ardino Şube Başkanı Emiliya Stoyanova, teşkilatın 2010-2015 dönemine ilişkin faaliyet raporunu tanıttı. Stoyanova, son iki yılda Ardino Belediyesi, Sosyal Yardımlar Ardino İlçe Müdürlüğü, İş Bürosu Ardino Müdürlüğü’nün desteğiyle bir sürü sorunun çözüldüğünü kaydetti.

Stoyanova, “Görme Engellileri Birliği Ardino Şubesinin 58 üyesi var. Genç üyelerimizin yüzde 85’i işte çalışıyorlar. İki üyemiz de özel asistan hizmeti görüyorlar” dedi. Stoyanova, “Umut Aşılayalım” başlığı altında gerçekleştirilen hayır konserinin Organizasyon Komitesi Başkanı Yüksel İsmail, başarıyla gerçekleştiren Organizasyon Komitesi’nin tüm üyelerine ve hayırseverlik girişimine destek veren tüm firma ve vatandaşlara kalbi şükranlarını sundu.

Şükran İsmail, Dryanovo ve Şipkovo’da bulunan Görme Engelliler Birliği’nin rehabilitasyon merkezlerinde tatil etmenin sunduğu yeni ayrıcalıkları izah etti. Teşkilatın gelecek faaliyet plan ve programı kabul edildi. Programda spor etkinlikleri ve gezilere katılım yer alıyor. Yurt içi ve yurt dışında benzen teşkilatlarla temasa geçilmeye çalışılacak.

Toplantıya katılan tüm görme engellilere beyaz bastonlar ve konuşan saatler, bir aileye ise görme engelliler için tansiyon ölçme aleti verildi.

Emiliya Stoyanova ve Sabri Halibram, Kırcaali’de eylül ayında gerçekleştirilecek Görme Engelliler Birliği Kırcaali Bölge Şubesi Genel Kurulu’na vekil tayin edildiler.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS