Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Valentin Kasabov: “Ana dilinde konuşmak isteyenler Bulgaristan kimliklerini iade etsin”

Valentin Kasabov: “Ana dilinde konuşmak isteyenler Bulgaristan kimliklerini iade etsin”

26 Mayıs 2015

BTV’nin sabah programına katılan aşırı milliyetçi ve ırkçı Vatanseverlik Cephesi Milletvekilli Valentin Kasabov, “25 yıldır etnik gerilim için korkutuluyoruz. Azınlıkların hak ve özgürlükleri ile speküle edilmesine son verilmeli” diye konuştu.

BSP milletvekili Georgi Kadiev’in yapmış olduğu “Azınlıkların ana dillerinde propaganda yasağı Anayasa‘da yer almıyor” açıklaması hatırlatıldı. Bu açıklamayı komik bulan Kasabov, ana dilinde konuşmak isteyenlerin Bulgaristan kimliklerini, ehliyet ruhsatlarını ve emeklilik belgelerini iade etmelerini ve yerine Türk kimlik, ehliyet ve emeklilik belgeleri çıkartmalarını tavsiye etti.

Kasabov, “Hangi yüzle ana dilinde konuşarak, seçim propagandası yapacaklar. Onlar kendi ana dilinde konuşsun, biz ise hiçbir şey anlamadan onları seyredelim. Kim ana dilini konuşmak istiyorsa, gitsin evinde veya aile kutlamalarında konuşsun. Kendi temel değerlerimizden verdiklerimiz yeter. BSP’nin amacı besbelli, HÖH’e kur yapmak. Gerçek şu ki, bir etnik parti 25 yıldır Bulgaristan’a karşı çalışmakta” diye konuştu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS