Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan'ın Yeni Ankara Büyükelçisi Nadejda Neynski Olacak

Bulgaristan'ın Yeni Ankara Büyükelçisi Nadejda Neynski Olacak

29 Mayıs 2015

Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in onayından sonra önümüzdeki günlerde Bulgaristan'ın yeni Ankara Büyükelçisi olarak göreve atanması beklenen Nadejda Neynski, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için çalışacağını söyledi.

Nadejda Neynski, Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için yeni imkanlar arayacağını kaydederek, ikili ilişkilerin yeni bir zemine oturması gerektiğine dikkat çekti.

Ülkesinin Türkiye ile ilişkileri geliştirmek için özellikle NATO ve Avrupa Birliği çerçevesinde çok sayıda imkana sahip olduğunu ifade eden Neynski, Bulgaristan'da güncel problemler arasında bulunan sığınmacılar, Ortadoğu'daki durum ve enerji alanındaki problemler aynı zamanda Türkiye'de mevcut olduğunu belirtti.

Siyasi kariyeri boyunca iki defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü hatırlatan Neynski, Türkiye'nin çok dinamik bir ülke olduğunu kaydetti.

Ankara'da görev süresi dolan Krasimir Tuleçki'nin yerine hükümetin teklifinin ardından Cumhurbaşkanı Plevneliev'in onayıyla Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçisi olarak göreve başlayacak olan 1962 doğumlu Neynski, 1997-2001 yıllarında arasında kurulan hükümette dışişleri bakanı olarak görev aldı.

2002 yılından itibaren üç yıl boyunca Demokratik Güçler Birliği partisinin genel başkanlığını yürüten Neynski, 2009-2014 yılları arasında Avrupa Parlamentosu milletvekilliği yapmıştı.

Kaynak: Anadolu AJANSI


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS