Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bayraktarov’tan Meclis kürsüsünden ağır suçlamalar

Bayraktarov’tan Meclis kürsüsünden ağır suçlamalar

11 Haziran 2015

Ülke yönetiminin aşırı sağcı Vatansever Cephe temsilcisi, AGİT’e göre faşist Bulgaristan Kurtuluşu İçin Ulusal Cephe (NFSB) halkvekili Dimitır Bayraktarov her konuda Türklere ve destekledikleri HÖH’e ağır sözler söylemeye devam ediyor.

Meclis Genel Kurulunda Orman Yasasında Değişiklikler Yapılmasına İlişkin Yasa Tasarısı görüşmeleri sırasında, Bayraktarov bu tutumunu sürdürdü. Eski Zağra (Stara zagora) halkvekili ve eski SKAT TV gazetecisi HÖH’e ağır suçlamalar yöneltti. Tüm HÖH’lülere ve teşkilata “mafya teşkilatı” benzetmesi yapan Bayraktarov, Meclis Başkanı Çeçka Çaçeva’nın uyarısına rağmen bir adım daha öte giderek, bu sefer de “münhasır mafya yapılı” bir teşkilat benzetmesi yaptı.

Meclis genel kurulunda hangi yasa görüşülürse görüşülsün adeta kendilerini HÖH’ü yani Türkleri ve Müslümanları devletin her kademesinden “kazınmasını” bir dava haline getirdiklerini söyleyen ve gösteren vatanseverler, bu tutumunu her seferinde yineliyorlar.

HÖH’ten hışım gibi yanıt

Sözü alan HÖH Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Ferihan Ahmedova, “sizler az önce sadece kendi zafiyetinizi göstermediniz, münhasır zafiyetinizi gösterdiniz, çünkü HÖH dışında herhangi bir şey bilmiyorsunuz”, dedi. Ve devamında ekleri, “Sayın Bayraktarov, ne zamandan beri yargı sistemi kişileri siyasi özelliklerine göre ayırıyor”, diye sordu. Bayraktarov’u ön yargılı olmakla suçlayan Ahmedova, kendisini “adam gibi” çalışmaya davet etti.

Kaynak: İsmail Köseömer – Sofya


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS