Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Momçilgrad Belediyesi, Plovdiv’de Ziraat Mühendisliği okuyan gençleri destekleyecek

Momçilgrad Belediyesi, Plovdiv’de Ziraat Mühendisliği okuyan gençleri destekleyecek

12 Haziran 2015

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi, tarımla uğraşmak isteyen üniversitelilerin tarım alanında yüksek eğitimlerini teşvik edecek. Onlar Plovdiv (Filibe) Ziraat ve Tarım Üniversitesi’nde Ziraat Mühendisliği (Süs Bahçıvanlığı) Bölümü’nde okuyabilirler. Bunun için gençlerin Momçilgrad’dan olmaları şarttır. Bundan başka bu üniversitelilerin gelecekte kendilerini tarım alanında gerçekleştirmeleri gerekir.

Gelecek üniversitelilere mali destek burs şeklinde belediye Fonu’ndan sağlanacak. Bilindiği üzere Momçilgrad Belediyesi, bu tür bir uygulamayı Momçilgrad Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesi’nde çalışmak isteyen üniversiteliler için de kullandı.

Hatırlatmak gerekirse, Momçilgrad Belediyesi, her yıl ilçeden tarım üreticilerini topraklarını işlemek için tarım makinaları sağlıyor. 2014 yılında Momçilgrad Belediyesi’nin desteğiyle 1 000 dekar işlenen tarlalar sürüldü. Bu yıl ilgi oldukça arttı. Tarım gelişimine yönelik önemli bir adım da Momçilgrad Belediyesinin sebze ve et konserve fabrikası kurulmasına ilişkin projesidir.

Ziraat Mühendisliği (Süs Bahçıvanlığı) Bölümü’nde lisan eğitimi verilerek, süs bitkileri (çiçek, ağaç ve çalılar) sanayi üretimi alanında daha yüksek yeterliliğe sahip uzmanlar hazırlanmasıdır. Böyle bir eğitimin verilmesi gereksinimi süs bitkileri pazarının giderek artması ve zamanında uzmanlar sağlanması ihtiyacından doğmuştur.

Eğitim, meyve, üzüm ve ağaç yetiştiriciliği alanında yönetime ilişkin modern yöntemler ve araçların kavranmasına imkan sunacak. Bu bölümden mezun olanlar çiçek, süs ağaçları ve bitkileri üretimi, park ve bahçe yönetimi, meyve, üzüm ve sebze üretimi alanında yönetici, organizatör, teknoloji uzmanı ve danışmanlar olarak çalışabilirler.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için presamg@gmail.com adresine mesaj gönderilebilir veya 0884 212221 telefon numarası aranılabilir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS