Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
06 Haziran 2020
HABERLER » Kırcaali
Fantastik roman yazarı Monika Atanasova, Kırcaali’de okuyucularla buluştu

Fantastik roman yazarı Monika Atanasova, Kırcaali’de okuyucularla buluştu

15 Haziran 2015

Bu akşam Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği’nin yeni açılan Kültür ve Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda Vasilisa Mey takma adını kullanan Bulgar yazar Monika Vasileva okuyucularla buluştu.

Etkinlik kapsamında Kırcaali Belediyesi Evlendirme Dairesi Başkanı görevinde bulunan yazar, iki bölümden oluşan fantezi romanını tanıttı.

Etkinliğin başında tüm katılımcıları selamlayan Ömer Lütfi Kültür Derneği Müdürü Müzekki Ahmet, yazarın gelecek kitaplarını da merkezde tanıtmaktan memnun olacaklarını ifade etti.

Ardından Monika Atanasova, iki fantezi romanını müzik eşliğinde slayt gösterisi ile tanıttı.

Romanda yazar, ailenin sıcaklığı ve kötülüğün harap edici gölgesi, medeniyetimizde insanlığın yüzü, aşk ve yaratılışın yıkıcılık ve merhametsizlikle savaşı, günümüzde dünyanın sonunun başlangıcı gibi konulara değiniyor.

Yazar, kitapları hakkında şu açıklamada bulundu:

“İyi ve kötü arasındaki ruhani savaş, insanların maddi dünyasına taşınıyor. Yaşanan olaylar insan yaşamlarını çarkına sürüklemeye başlayınca hayatlar değişiyor, aşka ve normal yaşama dair tasavvurları alt üst oluyor. Romanın iki bölümünde de aksiyon 24 saat içinde gelişiyor. Olaylar, insanların yaşadığı dünya ve cehennemin derinliklerinde şiddetli ve stresli olarak iki düzlemde gerçekleşiyor. Yakında bilinen dünyamız değişmiş olacak. Cehennemin kapısı artık açıktır. Oradan gelecek korkunç yaratıklar ve düşmüş melekler, hiçbir şeyin farkında olmayan günlük işlerine dalmış insanların dünyasını istila edecekler. Bu katalizimden sonra Dünya ve insanlık var olmaya devam edecek mi? İnsanların dünyasına binlerce yıllık bir kötülük akın ediyor. Gök ve yerin güçleri, yıkıcı bir savaşın Cehennem ateşinde birbirine girecekler ve insanların hangi tarafı tutacakları belli değil. Bu tanıdık yaşam temellerini sarsacak olan Mahşer’in başlangıcı olacak. Dünyada eski çağ kahramanları olan kötü ruhlu Nefiller dolaşmaya başlayacak, Şeytan’ın günü gelecek. Armageddon bir efsane değil, Armageddon burada ve şimdi gerçekleşecek. Fakat orada karanlık zamanların en kara derinliklerinde insanlık için yeni bir yolun ümidi filizlenecek ...bu yolu mu tutacağız? Fantezi romanının iki bölümü, insanlığın yolu, birbirine bağlantılı ve birbirine bağlı olan dünyada geleceğimizi belirleyen bizim seçimimiz gibi çağımızın göze batan meselelerini ortaya atıyor. Cennet ve Cehennem, İyi ve Kötülük, aydınlık ve karanlık-bunlar herkesin yürüdüğü yolda gücüne göre yukarıya tırmandığı manevi düzeyler değil mi?!”

Kırcaalili şair Habibe Ahmedova, genelde fantastik türü kitaplara ilgi duymadığını ve romanın birinci bölümünü merakından dolayı okumaya başladığını ve şimdi de ikinci kitabın yarısında olduğunu paylaştı. Şair, “Sırf merakımdan dolayı okumaya başladığım kitaba karşı ilgi duymaya başladım ve şimdi de rahatlıkla ilgimin arttığını söyleyebilirim” dedi. Bir kitabın okunmadan sadece kapağına bakarak, değerlendirilmesinin yanlış olduğunu hatırlattı. Kitaplardaki her bir bölümde anlatılan olayların insana olgunluk, bilgelik ve asillik kazandırdığını belirtti. Yazarın romanında iyi ve iyiliğe inanç aşıladığını ifade ederek, kitabı sağanak yağmurdan sonra çıkan gökkuşağına benzetti. Kitapta yazarın manevi gücünün hissedildiğini ve aynısını okuyuculara da aşıladığının altını çizdi. Habibe Ahmedova, “Geleceğe dayanarak iyiye inanmamızı sağlıyor ve bize tek sözle `İleriye bakın, iyiye inanın ve sabaha gülümseyin…` diyor. Yolun açık olsun, Monika! Nice nice başarılı eserlere!” diye sözlerini tamamladı. Tanıtımdan sonra Monika Ayanasova, katılımcıların romana ilişkin sorularını yanıtladı. Romanın devamının da geleceğini paylaştı.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 06 HAZİRAN 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:89 086
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:1 196
-Toplam Vaka Sayısı:2 668
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:41
-Toplam Vefat Sayısı:160
-Son 24 Saat Vefat Edenler:1
-Yoğun Bakımda Olanlar:12
-Toplam İyileşenler:1 528
-Son 24 Saat İyileşenler:138

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS