Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Başkan Azis: “Sokak köpekleri sorununu çözmek için Kırcaali’de yeni bir barınak kuracağız”

Başkan Azis: “Sokak köpekleri sorununu çözmek için Kırcaali’de yeni bir barınak kuracağız”

21 Temmuz 2015

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis bugünkü basın toplantısında bir gazetecinin sorusu üzerine sokak köpekleri sorununa da değindi. Kırcaali Belediyesi’nin her yıl bütçesinden sokak köpeklerin popülasyonunu azaltmak için 50 bin leva ayırdığını kaydetti. Köpek sahiplerinin ödediği yıllık köpek harcından belediye bütçesine elde edilen gelirin ancak 1000 leva olduğunu paylaştı. Müh. Azis, “Bu mesele tamamen belediyenin omuzlarına yüklenmiş durumda. Sahipsiz köpeklerle baş etmek için Belediye bütçesinden 50 bin leva harcanması öngörülüyor. Bu parayla hem bizim ilçedeki, hem komşu ilçelerdeki sokak köpekleri sorununu çözmemiz gerekiyor” dedi. Müh. Azis, diğer ilçelerden getirip il merkezine sahipsiz köpeklerin bırakıldığını ima etti.

Belediye Başkanı, kardeş Bursa Osmangazi Belediyesi’nin Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi model alınarak Kırcaali’de yeni bir Köpek Barınağı Projesi hazırlanacağını bildirdi. Barınağın Kurşun ve Çinko Fabrikası yanında 8 dekarlık bir alan üzerine kurulacağını açıkladı. Projenin tasarlanması için Osmangazi Belediyesi’nden yardım isteneceğini belirtti.
Hasan Azis, ilk olarak sokak köpeklerin popülasyonunu azaltmakla görevli Yeşillendirme, Temizleme ve Bayındırma Belediye Şirketinin daha iyi hareketlilik sağlanması için yeni bir araç alacağını bildirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS