Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Başevo'da geleneksel köy şenliği yapıldı

Başevo'da geleneksel köy şenliği yapıldı

10 Ağustos 2015

Pazar günü Ardino’nun (Eğridere) Başevo (Hallar) köyünde 13. kez geleneksel köy şenliği gerçekleştirildi.

Etkinlik, köy muhtarlığı, yerel Hristo Smirenski Toplum Merkezi ve Hallarlılar Kültür ve Dostluk Derneği’nin İstanbul, Bursa ve İzmir şubelerinin mali desteğiyle organize edildi.

Şenliğe etraf köylerden çok sayıda vatandaş akın etti. Şenlik vesilesiyle yakın ve akrabalarıyla görüşmek için dünyanın dört bir yanından birçok gurbetçi de geldi. Şenlikte Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban, Yerel Meclis Başkanı Sezgin Bayram köy muhtarları ve vekilleri de hazır bulundular.

Başevo muhtarı Müren Sali, selamlama konuşmasında, köy şenliğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese, maddi ve manevi destekte bulunanlara şükranlarını ifade etti.

Belediye Başkanı Resmi Murat, Başevoluları birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmalarından dolayı tebrik etti. Resmi Murat, “Her yıl gerçekleşen bu şenliğe sadece Başevolular değil, diğer çevre köylerin tüm sakinleri de düzenlenen şenliğe yoğun ilgi duymakta. Başevo’daki bu şenlik tüm bölgede örnek olmuştur. Umarım bu güzel köy şenliği daha uzun yıllar devam eder” diye konuştu.

Şenlikte sahne alan Kırcaali Müzik Grubu misafirlere ve köy halkına neşeli anlar yaşattı. Köy meydanında bölgede en kıvrak hora tepildi. Aralarında Resmi Murat da olmak üzere tanıdık, tanımadık herkes horaya katıldı.

Birçok hediyelerin dağıtıldığı çekiliş yapıldı. En büyük ödül olan koçun sahibi Mümün Emin kazandı.

Türkiye Manisa’dan gelen Burak Koçanoğlu, ilk defa bu köy şenliğine katıldığını belirterek, “Güzel bir girişim. İnsanlar kaynaşıyor, acılarını ve sevincini paylaşıyor ” dedi.Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS