Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, üçüncü dönem Ardino Belediye Başkanlığına aday adayı gösterildi

Resmi Murat, üçüncü dönem Ardino Belediye Başkanlığına aday adayı gösterildi

20 Ağustos 2015

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, artık resmi olarak üçüncü dönem için Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) Ardino Belediye Başkanı aday adayı gösterildi.

Çarşamba günü HÖH İlçe Örgütü’nün geniş katılımlı oturumunda Murat’ın Ardino Belediye Başkanlığına aday adaylığı ilan edildi. Oturumda HÖH Kırcaali İL Başkanı ve Cebel (Şeyh Cuma) Belediye Başkanı Bahri Ömer, partinin yerel örgütlerinin başkanları, HÖH İlçe Örgütü ve HÖH Gençlik Kolları İlçe Örgütü üyeleri hazır bulundular. Oturumda 3 kişi Ardino Belediye Başkanlığına aday adayı gösterildi. Resmi Murat’tan başka HÖH Ardino İlçe Örgütü Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Şaban ve Ertan Eminov da Belediye Başkanlığına aday adayı gösterildiler.

Resmi Murat, aynı zamanda Meclis Üyeleri listesinin başında da bulunuyor. Listede ikinci isim Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, üçüncü HÖH Ardino Kadın Kolları Başkanı Zülfiye İbryamova, dördüncü ise Meclis Başkanı Mümün Cila. Yerel Mecliste 23 koltuk için yeni 11 aday adayı mücadele etti. En genç Meclis Üyesi aday adayı Byal İzvor (Akpınar) köyünden 21 yaşındaki İnsan Kaynakları Ekonomisi üzerine üniversitede okuyan Zekiye Kosova, en yaşlısı ise yine Byal İzvor’dan 64 yaşındaki Mümün Bekir. Listede altı bayanın ismi yer alıyor.

HÖH Ardino İlçe Örgütü Başkanı İzzet Şaban, örgütün ilçedeki 27 köyün muhtar adaylarını da seçtiğini açıkladı. 26 köyde muhtar seçimi, sadece Stoyanovo köyünde ise muhtar vekili seçimi yapılacak. Muhtar adayları arasında beş yeni isim var. Onlar Mleçino (Sütkesiği) Muhtar Adayı Gülistan Sadula, Gorno Prahovo (Tosçalı) Muhtar Adayı Mehmet Mümün, Borovitsa (Çamdere) Muhtar Adayı Aysel Mehmet, Jıltuşa (Sarıkız) Muhtar Adayı Karamfil Dimitrov ve Pravdolüb Muhtar Adayı Bilgi Üzeirov.


Belediye Başkanlığı, Meclis Üyeliği ve köy muhtarlığa aday gösterilen isimler HÖH Merkez Seçim Kurulu’nun dikkatine arz edilecek. Adayları HÖH Merkez Seçim Kurulu belirleyecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS