Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Polis, Çerniçevo köyünde büyük miktarda uyuşturucu tespit etti

Polis, Çerniçevo köyünde büyük miktarda uyuşturucu tespit etti

28 Ağustos 2015

İçişleri Bakanlığı Kırcaali Bölge Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada Kırcaali ve Krumovgrad’da düzenlenen operasyonda esrar, esrar bitkileri ve eroin ele geçirildiği bildirildi. Krumovgrad’ın Çerniçevo (Dutlu) köyünde bu yıl Emniyet İl Müdürlüğü görev alanı kapsamında en büyük miktarda uyuşturucu olduğu tespit edildi. İsminin ilk harfleri B. İ. olan 60 yaşında bir adamın kullandığı bir tarımsal yapıda 3 kg kurutulmuş esrar otu bulundu. Bahçeden 2,5 metre yüksekliğinde 4 bitkiye el konuldu. Evin ikinci katının terasında 4 saksıda 23 bitki yetiştirildiği ortaya çıktı.

Uyuşturucu testinde esrar bitkileri olduğu tespit edildi. El konulan uyuşturucu Krumovgrad Emniyet İlçe Polis Karakolu’nda korunuyor. Evinde uyuşturucu bulunan adam tutuklandı. Hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 60 yaşındaki adamın vücuda orta derecede zarar verme suçundan şartlı tahliye edilen hapis cezası aldığı belirtildi.

Kırcaali’de polis tarafından yapılan denetimde isminin ilk harfleri O.D. olan 20 yaşındaki bir gençte test sonucu eroin olduğu anlaşılan beyaz toz halinde uyuşturucu madde bulundu. Kırcaali Emniyet İlçe Polis Karakolu’nda tutuklu bulunan genç hakkında soruşturma başlatıldı.

Açıklanan olaylar bölgede uyuşturucu yayılmasına karşı mücadele için alınan önlemlerin sonucudur. İki gün içinde narkotik ele geçirilen üç vaka bulunuyor. 15 Eylül’de yeni eğitim ve öğretim yılının başlayacağı göz önünde bulundurularak, uyuşturucu yaymaya karşı yapılan operasyonlar devam edecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS