Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Razgrad Bölge Müftülüğü, 10.Bölge Temel Dini Bilgiler Yarışması gerçekleştirdi

Razgrad Bölge Müftülüğü, 10.Bölge Temel Dini Bilgiler Yarışması gerçekleştirdi

28 Ağustos 2015

27 Ağustos 2015 tarihinde İsperih’teki (Kemaller) Merkez Camii’nde Razgrad Bölge Müftülüğü 10.Bölge Temel Dini Bilgiler Yarışması gerçekleştirdi. Yaz boyunca bu günü bekleyen tüm Razgrad ilinden sabırsız çocuklar, yaz tatilinde Kuran Kurslarında elde ettikleri bilgilerle yarışmak için sabah erkenden İsperih’e gelmeye başladılar. Bu yılki yarışmaya takım halinde 12 Kuran Kursu öğrencileri katıldı. Yarışma üç aşamada geçti. Birincisi teorik sınavıda ki öğrenciler akid, fıkıh, ahlak ve siyer alanından soruları cevapladılar. İkincisinde Kuran’ı Kerimden kısa namaz surelerini ezberden söyleyip, Kuranı yüzünden okudular. Üçüncüsünde ise çocuklar hızlı test çözme becerisi gösterdikleri test çözdüler. Yarışma T.C. Burgaz Başkonsolosluğu Dini Hizmetler Müşaviri Uğur Emiroğlu tarafından sunulan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Razgrad Bölge Müftüsü Mehmet Ala, tüm çocukları selamlayarak, katılımcılara başarılar diledi ve hocalarına verdikleri çabalar ve yeni yetişen Müslümanların eğitiminde üstlendikleri sorumlu rolden dolayı teşekkür etti.

Katılımcıları Dyankovo (Kalova) köyü İmamı Rahmi Beyzat’ın başkanlığında ve Razgrad’da İmam Şakir Ahmetçikov ve İrşat Sorumlusu Elman Elmanov’un üyeliğinde bir jüri değerlendirdi. Yarışmanın sunuculuğu İsperih İmamı Yücel Hayredin tarafından yapıldı.

Tüm takımlar yerleşim yerlerini seviyeli temsil ettiler, fakat Bölge Temel Dini Bilgiler Yarışması’na ilk defa katılan Kuran Kursların takımları övülebilir. Yarışmada birinciliği Razgrad ve Lipnik köyü takımları kazandı. İkinciliğe Delçevo (Ferhatlar) köyü Kuran Kursu takımı yükselirken, Tsar Kaloyan (Torlak) takımı üçüncü oldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS