Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ekim ayında lise öğretmenlerinin maaşları artacak

Ekim ayında lise öğretmenlerinin maaşları artacak

01 Eylül 2015

Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) Başkanı Plamen Dimitrov bugün Ruse’de, “Öğretmenlerin maaşlarına ekim ayında yükseltilecek” diye bildirdi. Maliye Bakanı Vladislav Goranov’un lise öğretmenleri için 20 milyon levalık bir takviye bütçe sağlanmasını söz verdiği açıklandı. Pazartesi akşamı geç saatlerde KNSB’ye bağlı Bulgaristan Öğretmenleri Birliği Başkanı Yanka Takeva’nın da yer aldığı görüşmede bu konuda anlaşma yapıldığı belli oldu.

Dimitrov, “Vaat edilen kaynaklarla lise eğitimi sistemi dahilinde çalışanların bu yılın son üç ayında zam getirilecek maaşları ödenecek” diye izah etti. Henüz öğretmen maaşlarına tam kaç oranda zam yapılacağı belli değil.

KNSB Başkanı, “Bu 20 milyon leva eşit oranda taksim edilirse lise eğitimi dahilinde çalışanların maaşları yüzde 7-8 oranında artabilir” diye izah etti. Bir fikre göre olduğu gibi bu kaynakların sadece öğretmen kadrolarına yönlendirilmesi durumunda işçi maaşları yaklaşık yüzde 10 oranında da artabilir.

Dimitrov, “Bu Eğitim Bakanlığı ve Bulgaristan Öğretmenleri Birliği arasında önümüzdeki iki hafta içerisinde anlaşma sağlanan mekanizmaya bağlı” dedi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS