Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino bölgesi sakinleri, Kırcaali-Ardino yolunu kapatmaya hazırlanıyor

Ardino bölgesi sakinleri, Kırcaali-Ardino yolunu kapatmaya hazırlanıyor

17 Eylül 2015

Ardino’nun (Eğridere) İlçesi’nin Hromitsa (Topallar), Brezen (Halaçdere), Borovitsa (Çamdere), Golobrad (Köstanlar), Suhovo (Susuzburun), Kitnitsa (Yatacık), Spoluka (Olacak), Lübino (Ömerler), Latinka (Sinanlar), Rusalsko (Hotaşlı), Pesnopoy (Aşıklar), Avramovo (İbrahimler) ve Doyrantsi (Doyranlar) köylerinin sakinleri Kırcaali-Ardino yolunu kapatmaya hazırlanıyorlar.

Memnuniyetsizlikleri, üçüncü sınıf ulusal karayolu olan Kobilyane (Maşkılı)-Spoluka yolunun yeniden yapılandırılması ve onarılmasının geciktirilmesinden kaynaklanıyor.

Köy sakinleri, “Protesto eylemi yaparak, yolun onarımından sorumlu kurumların dikkatini çekmek istiyoruz” diye çağrıda bulundular.

Kobilyane’den Spoluka’ya uzanan yolun toplam uzunluğu 23,5 kilometre. Birçok yerde asfalt kaplama kalkmıştır, delikler ve çatlaklar oluşmuştur ve onlar yolu kullanan otomobillerin arıza ve kaza yapmaları açısından ciddi bir tehlike oluşturuyor. Mikro bölgeden muhtarların yolun acilen onarılmasını ısrar etmelerine rağmen Karayolları Kırcaali İl Müdürlüğü ve Bölgesel Kalkınma ve İskan Bakanlığı’na bağlı Yol Altyapısı Kurumu tarafından hala her hangi bir önlem alınmadı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS