Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH partisi, Güneydoğu Avrupa’dan liberallere evsahipliği yapacak

HÖH partisi, Güneydoğu Avrupa’dan liberallere evsahipliği yapacak

17 Eylül 2015

Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden (HÖH) yapılan açıklamada partinin Liberal Güneydoğu Avrupa Ağı’nın (LIBSEEN) yıllık liderlik toplantısına evsahipliği yapacağı bildirildi. Toplantı Hilton Sofya Oteli’nde 18 ve 19 Eylül’de gerçekleşecek.

Toplantıda Güneydoğu Avrupa’dan bakan, milletvekili ve liberal parti başkanları olan 40’ın üzerinde liberal liderler konuk olacak. Onların arasında Romanya Senato Başkanı Calin Popescu Tariceanu, Romanya Başbakan Yardımcısı Daniel Constantin, Hırvatistan Birinci Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Vesna Pusiç, Moldova Eğitim Bakanı Corina Fusu bulunuyor.

Forumda Avrupa Liberal ve Demokratlar İttifakı Partisi Lideri Sir Graham Watson ve Liberal Enternasyonal Başkanı Dr.Juli Minoves gibi uluslararası parti liderleri ve AB Parlamentosu üyeleri de hazır bulunacak.

Bu yılki toplantının teması "Liberalizm - Avrupa Entegrasyonu İçin Nitelikli Yeni bir Faktör”. Dört panelde katılımcılar, Avrupa Birliği’nin yeni bir genişleme modeli için liberalizmi siyasi ve değerler platformu olarak görüşecekler. Açıklamada forumda görüşülecek diğer konular arasında “Demokrasi, Çok kültürlülük ve İstikrar Fikirleri ve Güneydoğu Avrupa’nın Gerçekleri Arasında Avrupa Birliği”, “Güneydoğu Avrupa’da Liberalizmin Güçlenmesinde Sivil Toplum Kuruluşları ve Sivil Toplumların Rolü”ve “Güneydoğu Avrupa’da Çeşitli Etnik Modeller” bulunduğu belirtildi.

Toplantı sırasında katılımcılar, AB'nin genişlemesine yönelik moratoryuma son verilmesine ilişkin tartışma başlatmak için bir siyasi karar kabul edecekler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS