Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Cumhurbaşkanı Plevneliev:"Avrupa değerlerini savunurken kurallara uyulmadığında Rusya’ya ‘hayır’ demeye de hazırız"

Cumhurbaşkanı Plevneliev:"Avrupa değerlerini savunurken kurallara uyulmadığında Rusya’ya ‘hayır’ demeye de hazırız"

25 Eylül 2015

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkesinin Suriye’ye giden Rus uçaklarına geçiş izni vermemesiyle ilgili, "Avrupa değerlerini savunurken kurallara uyulmadığında Rusya’ya ‘hayır’ demeye de hazırız" dedi.

Plevneliev, Filibe kentinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın kendilerine dürüst davranması halinde uçaklarının Bulgaristan üzerinden özgürce geçiş yapabileceğini söyledi.

Rosen Plevneliev, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bulgaristan NATO’nun onurlu bir üyesidir. Gerçekten insani yardım taşıyan ve bunu sadece iddia eden uçak seferleri arasında ayrım yapmamızı sağlayacak gerekli bilgi, servisler ve araçlara sahibiz. Olabildiğimiz kadar dürüst davranıyoruz: 'Havalimanımıza iniş yapın ve sizi kontrol edelim. Sonra da yolunuza devam edin' dedik. Bulgaristan bu olayda bir kez daha irade göstermiş bulunuyor, kurallara saygı duyan bir ailenin üyesi olduğunu da göstermiştir.”

Bulgaristan'ın NATO ve AB üyesi bağımsız bir devlet olarak Birliğin kurallarına uyduğunu ve Suriye’nin sorunlarının çözülmesinden yana olduğunu vurgulayan Plevneliev, "Avrupa değerlerini savunurken kurallara uyulmadığında Rusya’ya ‘hayır’ demeye de hazırız" diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS