Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
24 Haziran 2019
HABERLER » Kırcaali
İş dünyası ve bilim adamları, Kırcaali bölgesinde turizmin gelişimi için birbirlerine elini uzattılar

İş dünyası ve bilim adamları, Kırcaali bölgesinde turizmin gelişimi için birbirlerine elini uzattılar

01 Ekim 2015

Bugün açılan “Kırcaali İli-Celbedici Turistik Destinasyon” konulu bilimsel-pratik konferansında iş dünyası ve bilim adamları Kırcaali bölgesinde turizmin gelişimi için birbirlerine elini uzattılar. Perperikon Turizm Birliği ve Bilim Adamları Birliği Kırcaali Şubesi tarafından organize edilen bilimsel-pratik konferansı Kırcaali’deki Prof. Asen Zlatarov Turizm Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Perperikon Turizm Birliği Başkanı Dr. Fahri İdriz, katılımcıları selamlama konuşmasında, “Turizm, ekonominin temiz hava ve heyecan verici anılar satan tek sektörüdür. İlk defa bilim çevreleri ve iş dünyası tarihi ve kültürel mirasın ve doğa harikası yerlerin daha iyi yönetilmesi adına birbirlerine el uzatıyorlar” diye paylaştı.

Geçici olarak Kırcaali Valisi görevinde bulunan Selviye Ahmet, “Doğu Rodoplar, ayırt edici turist profiline sahip bir bölge. Devlet bu sektöre öncelik veriyor” dedi. İş dünyası, bilim çevreleri, sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumlarının Kırcaali’nin önde gelen turistik bir destinasyon haline gelmesi için birbirlerine el uzatmaları girişiminde bulunanları alkışladı. Vali, bunun için AB fonlarından finanse edilen programlardan ve ilin Yunanistan’a yakın mesafede olmasından yararlanılmasını tavsiye etti.

Bilim Adamları Birliği Kırcaali Şubesi Başkanı Doç. Dora Yançeva, çabaların birleştirilmesiyle büyük gücün doğacağını vurguladı.

Doç. Naydenova, Plovdiv (Filibe) Üniversitesi’nin Kırcaali Lüben Karavelov Şubesi Müdürü Prof. İliyana Velçeva adına tebrik mektubu okudu. Mektupta, turizmin küreselleşen dünyada önde gelen bir sanayi dalı haline geldiği belirtiliyor. Bu yüzden üniversite şubesinde de turizm hizmetlerinde çalışacak kadroların yetiştirildiği kaydediliyor.

Bilimsel-pratik konferansında Kırcaali ve yurdun başka yerlerinden önde gelen bilim adamları yer aldılar. Onlar şu konularda rapor tanıttılar: “Kırcaali İlinde Turizmin Geliştirilmesinin Nedenleri”, “Sürdürülebilir Turizm- Bir Hayal Veya Bulgaristan Destinasyonu İçin Stratejik Bir Fırsat”, “Bölgede Turistik İşletmelerde Personelin Yönetiminde Karşılaşılan Kilit Sorunlar”.

Konferansta bilimsel rapor tanıtan isimler arasında Kırcaali Bölge Tarih Müzesi Müdürü Daniela Kocamanova, Kırcaali Hastanesi Müdürü Dr. Todor Çerkezov, Prof. Yosif İliev bulunuyor.

Konferans programı son derece çeşitli ve spesifik, bunun için forumun son derece verimli olması bekleniyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1613


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2015-10-01 15:47:34
Bu birbirlerine elini uzatmaları iyi olmuş. El uzatmak gibisi var mıdır, çok iyi olmuş çok çok.

Sözü edilen bilim adamları şu imla kurallarına uyulup uyulmadığı meselesine de bir el atsalar ne iyi olurdu. Çünkü bu konuda imla kurallarının şöyle olmalıdır diye herkes tarafında benimsenmiş bir doğru yoktur mesela.

Diğer taraftan yazılan bir yazının alt mesajı var mıdır, hiç beklemediğimiz imalar yapılmış mıdır, bunları tespit etmek hakkaten çok zor bir iştir. Bilim adamları ve iş camiyası bu konulara bir el atsa ne iyi olurdu. Değil mi?

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS