Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Balkanlı Ressam Rafiye Karaca Taksim’de Sergi Açtı

Balkanlı Ressam Rafiye Karaca Taksim’de Sergi Açtı

19 Ekim 2015

Balkan kökenli Gebzeli Başarılı sanatçı Rafiye Karaca ; Gebze’de kendi atölyesinde yaptığı çalışmalarını , İstanbul Taksim Atatürk Kitaplığında düzenlenen sergide sanatseverlerin beğenisine sundu. Serginin açılışında davetliler sanatçılar ve sanatseverler hazır bulundu.

Kitaplığın sergi salonunda ki etkinliğin açılış sırasında mekanda bulunan yerli yabancı okurlar ve üniversite öğrencileri de eserleri ilgi ile izlediler. İzleyicilerle teker teker ilgilenen sanatçı, birlikte bolca hatıra fotoğrafı çektirdi. Sergilenen 28 çalışma 1.250 ila 4000 TL aralığındaki fiyatlarla sanışa sunuldu. Serginin 30 Ekim akşamına kadar açık tutulacağı bildirildi.

KARACA’NIN BAŞARI ÖYKÜSÜ

1962 Bulgaristan doğumlu ve meslek lisesi mezunu olan Rafiye Karaca, 1989’daki zorunlu göç ile birlikte Türkiye’ye gelerek Gebze’ye yerleşti. Resim çalışmalarını 6 yıl süreyle kurslar düzeyinde sürdüren sanatçı, 2006 yılında figüratif ve peyzaj düzeyinde faaliyet göstererek kendini geliştirdi. Işığı ve estetik olguları yerinde kullanan Karaca, yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen 3 sanat çalıştayı, 7 kişisel ve 18 karma sergiye katıldı.

Uluslararası bir etkinlikte birincilik ödülü de alan Rafiye Karaca, çalışmalarını Gebze’deki kendi atölyesinde soyut, sentez oluşumu ve farklı teknikle Kozmik olarak sürdürüyor. Sanatçının katıldığı oluşumlardan bazıları şöyle: SAKÜDER-Ankara, RUBAKAT-İstanbul, FEMİN ART-İstanbul, Yakamozlar ve Gebze Balkan Türkleri Yönetim Kurulu. YILMAZ IŞIK-GEBZE/TÜRKİYE

Resim1:

Balkan Kökenli Gebzeli Başarılı sanatçı Rafiye Karaca ; Gebze’de kendi atölyesinde yaptığı çalışmalarını , İstanbul Taksim Atatürk Kitaplığında düzenlenen sergide sanatseverlerin beğenisine sundu.

Resim2:

Sanatçıyı bu sergide de sevenleri, yakınları, dostları ve sanatseverler yalnız bırakmadılar.

Resim3:

Sanatseverlerin ilgisini çeken sergi 30 Ekim akşamına kadar açık tutulacak.

Kaynak: Yılmaz Işık


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS