Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Başsavcı, Volen Siderov’un milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etti

Başsavcı, Volen Siderov’un milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etti

26 Ekim 2015

Başsavcı Sotir Tsatsarov, aşırı ırkçı Ataka partisi lideri Volen Siderov ve Milletvekili Desislav Çukolov’un gözaltına alınması için Halk Meclisi’nden milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etti.

Savcılıktan yapılan açıklamada bunun sebebinin Siderov’un 23 Ekimde saat 20.00 civarında Çukolov ve daha 10 kişilik bir grupla Ulusal Tiyatro ve Film Sanatları Akademisi (NATFİZ) binasını basıp holiganlık yapmaları olduğu bildirildi.

Olayın incelenmesi sırasında toplanılan delillerin Siderov ve Çukolov’un genel nitelikte suçlar işlediklerine işaret ettiği belirtildi.

Açıklamada, “İkisi, başkalarının da karıştığı bu olayda kamu düzenini ihlal eden ve topluma karşı apaçık saygısızlık ifade eden uygunsuz eylemlerde ve küstahlıklarda bulunmuşlardır. Üstelik Siderov, NATFİZ’de eğitim gören bir kız öğrencinin çektiği görüntüleri silmek için cep telefonunu güç kullanarak elinden almıştır” deniliyor.

Siderov ve Çukolov’un dokunulmazlık hissi içinde kanun düzenini ve diğer vatandaşların haklarını gözetmeyerek, kamu düzenini bozan bu tür başka eylemlerde bulunmalarının engellenmesi için gözaltına alınmalarının gerekli olduğu belirtildi. Başsavcının bununla artık üçüncü kez Volen Siderov ve Desislav Çukolov’un milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasını talep ettiği hatırlatıldı.

Başsavcı, dün akşam Siderov’un ikinci kez NATFİZ’i basması ve polisler tarafından çıkarılmasının ardından bu talepte bulundu.

Olayla ilgili ifadesi alınan Siderov’un daha sonra yüzünden yaralandığı için ambulansla Pirogov Hastanesi’ne götürüldüğü bildirildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS