Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan Turizm Sektörünü Önümüzdeki Kış Sezonu Beklentileri Oldukça Olumlu

Bulgaristan Turizm Sektörünü Önümüzdeki Kış Sezonu Beklentileri Oldukça Olumlu

03 Aralık 2015

Bulgaristan turizm sektörü temsilcileri önümüzdeki kış sezonunun oldukça başarılı olacağını bekliyor. Açıklama, Go2Balkans turizm fuarına katılan Turizm Bakan Yardımcısı İrena Georgieva tarafından yapıldı. Turizm sektörü temsilcileri sıcak hava koşullarından dolayı endişeler duymalarına rağmen, yapılan rezervasyonların rakamları oldukça yüksek olarak gerçekleşiyor.

Bu yıl Bulgaristan İsrail, Moldova, Birleşik Krallık, Slovakya, Makedonya, Yunanistan, Romanya ve Türkiye’den gelen turistlerin sayısında artış bekliyor.

2014 yılında Bulgaristan’ı 1 Milyon üzerinde Yunan, yarım Milyon üzerinde Romen ve nerdeyse yarım Milyon Türk turist ziyaret etmişti.

Turizm Bakanlığı, Yunanistan’daki ekonomik krizin yaz tatil sezonunda Bulgaristan’a gelen Yunan turistlerin sayısını etkilemediğini ve bu durumun kış tatil sezonunda da böyle olacağını umduklarını dile getirdi.

Turizm Bakanlığı’ndan yapılan başka bir açıklamada ise, Balkan ülkelerinin ortak Tuna markası altında bir Balkan turizm projesi için yoğun çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Kaynak: Sofya Ticaret Müşavirliği


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS