Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Yunanistan DEB partisinin yeni binasına saldırı

Yunanistan DEB partisinin yeni binasına saldırı

08 Aralık 2015

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin Gümülcine’deki yeni Genel Merkez binası 7 Aralık Pazartesi’yi 8 Aralık Salı gününe bağlayan gece kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğramıştır.

Söz konusu saldırı sırasında Genel Merkez binası maddi hasara uğramış ve duvarlarına "Trakyanın Bekçileri" yazıları yazılmıştır. Partimizin yeni genel merkez binasında oluşturulan “Dr. Sadık Ahmet Köşesi”nde bulunan ve partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanı merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği şüpheli kaza sırasında kullandığı araba çalınmıştır.

Sadık Ahmet’in hayatını kaybettiği aracı çalmayı kendine amaç edinen ve bundan yarar sağlamayı hedefleyen insanların ve zihniyetin olmasını ülkemiz adına son derece üzücü bulduğumuzu ifade etmek isteriz.

DEB Partisi’ni ve merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i hedef alan bu alçakça saldırıyı siddetle kınıyoruz. Bu çirkin ve kalleşçe saldırı DEB Partisi’nin ve Dr. Sadık Ahmet’in değerini ve önemini halkımız nezdinde bir kez daha hatırlatmıştır.

DEB Partisi olarak bu çirkin saldırının peşini bırakmayacağımızı, demokratik ve hukuki tüm yolları kullanarak bu olayın aydınlatılması ve saldırganların adalete teslim edilmesi için uğraş vereceğimizi belirtiriz.

Saldırının ardından yeni Genel Merkez binamıza gelen polis gerekli incelemeyi yapmıştır. Bu inceleme sonucunda sözkonusu çirkin saldırının faillerinin bir an önce yakalanacağına ve adalete teslim edileceğine dair beklentimizi vurgulamak isteriz.

Kaynak: DEB partisi


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS