Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
HÖH Başkanı Lütfi Mestan, 10 dakikada üç kurt avladı

HÖH Başkanı Lütfi Mestan, 10 dakikada üç kurt avladı

09 Aralık 2015

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Başkanı Lütfi Mestan, geniş kitleler tarafından üst düzey bir siyasetçi olarak tanınıyor. Studen Kladenets Avlanma Alanı Müdürü Müh. Georgi Şeremetev, Mestan’ın muhteşem bir avcı olduğunu da ispatladığını ifade etti.

Alageyik, kurt ve akbabaların birlikte yaşadığı bir bölgede çıktığı kurt avında HÖH liderinin üç kurdu silahla vurmayı başardığını açıkladı. Bunu da çok etkileyici bir şekilde yaptığını paylaştı. Müh. Şetemetev, yaklaşık 10 dakikalık arayla meşe ve gürgen alanlarına kaçan kurtların farklı mesafede belirdiğini ve avcının her bir silah çekilişinden sonra vurduğu yırtıcı hayvanı yakından görme arzusunun üstesinden geldiği için elde ettiği başarısının en iddialı avlanma sonuç beklentilerini geçtiğini belirtti.

Avlanma uzmanlarının ifadelerine göre bu yıl kurtların sayısında artış (av sezonunun başından beri bölgede 10 kurt avlandı) alageyik popülasyonu yoğunluğunun yanı sıra geçen yıl Studen Kladenets Avlanma Alanı’nda avcı gruplarının bir kısmının avlanmasının yasak edilmesinden kaynaklanıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS