Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kirkovo Belediyesi, ilçe merkezinde yeni otoparklar inşa edecek

Kirkovo Belediyesi, ilçe merkezinde yeni otoparklar inşa edecek

18 Aralık 2015

Kirkovo (Kızılağaç) Belediye yönetimi ilçe merkezinin yeni bir görünüme kavuşmasına yönelik sıkı çalışmalar yürütüyor. Bu bağlamda ilçe merkezinde kapsamlı bir yeniden yapılandırma çalışmaları yapılacak. Birkaç ay içerisinde 100’e yakın araç kapasiteli yeni otoparklar inşa edilecek. Sıkı yeşillendirme çalışmaları da yürütülecek.

Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, “Makas Sınır Kapısının hizmete açılmasından sonra Kirkovo Yunan komşularımıza cazip bir destinasyon haline geldi. Özellikle Kirkovo’nun pazar günü olan Perşembe günlerinde sürücüler otomobillerini park edecek yer bulamıyorlar. Yunan komşularımızın olduğu gibi bizim vatandaşlarımız da böyle bir sorun yaşıyorlar” dedi.

Otopark sorununu çözmek için yeni otoparkların inşa edileceği uygun arazilerin sahipleriyle görüşmeler yapıldığı belli oldu.

Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, ”Özel mülk veya Belediye mülkü olsun fark etmeksizin ortak dili bulup bu arazilerin sahipleriyle anlaştık ve ilçe merkezinde otopark yerlerini genişletmeye karar verdik. Bununla Yunan ve yurt içinden misafirlerimizin ilçe merkezine araçla ulaşımını kolaylaştıracağız.

Bu, ilçe merkezinin yeni bir görünüme kavuşmasına yönelik yapılacak çalışmaların ancak bir kısmı. Bu yönde yeşil alanları da genişleteceğiz. Kirkovo’nun girişinde yolun iki tarafına dikilmek için yaklaşık 100 ıhlamur fidanı sağlandı” diye vurguladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS