Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
DEB’ten T.C. Selanik Başkonsolosluğu’na yapılan saldırıyı kınama

DEB’ten T.C. Selanik Başkonsolosluğu’na yapılan saldırıyı kınama

19 Aralık 2015

18 Aralık 2015 tarihlerinde saat 03:20 sıralarında Türkiye Cumhuriyeti’nin Selanik Başkonsolosluğu’nu bekleyen polislere ve başkonsolosluk binasına yüzleri maskeli yaklaşık 25 kişi molotofkokteyli ile saldırmışlardır.

DEB Partisi olarak Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin Selanik Başkonsolosluğu’na yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

DEB Partisi yeni Genel Merkezi’ne yapılan çirkin saldırıdan ve rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in şaibeli kazada kullandığı aracın çalınmasından on gün sonra hem Makedonya-Trakya Müslümanları Kültür ve Eğitim Derneği’ne hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin Selanik Başkonsolosluğu’na yapılan bu menfur saldırılar, ülkemizin demokrasisine, barışına ve huzur ortamına yapılmış saldırılardır.

Bu ülkenin misafiri olarak bulunan başka bir ülkenin temsilciliğine bu saldırıyı yapanların ivedilikle adalete teslim edilmelerini devlet yetkililerinden bekliyoruz.

DEB Partisi camiası olarak Türkiye Selanik Başkonsolosu Sayın Orhan Yalman Okan’a ve başkonsolosluk çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS