Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino Belediye Meclisi HÖH ve GERB Grubu Üyeleri, oybirliğiyle 21 karar aldılar

Ardino Belediye Meclisi HÖH ve GERB Grubu Üyeleri, oybirliğiyle 21 karar aldılar

21 Aralık 2015

Ardino (Eğridere) Belediye Meclisi’nin ilk olağan oturumunda Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Grubu Üyeleri, kendilerine daimi komisyonlarda teklif edilen görevlere razı olmadıklarından dolayı bundan önceki oturumu terk etmelerine rağmen, Cuma günü düzenlenen 2015 yılının son oturumunda Hak ve Özgürlük Hareketi (HÖH) ve GERB Grupları hemen hemen bütün teklifleri oybirliğiyle kabul ettiler.

Yerel Meclis Üyeleri, Belediye Başkanı Resmi Murat tarafından sunulan rapor ve teklifleri görüşüp 21 karar aldılar. Onlar, Belediyenin Slıntse Birleştirilmiş Çocuk Kurumu, Breziçka Anaokulu, Byal İzvor (Akpınar), Mir Anaokulu, Gorno Prahovo (Tosçalı) Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Anaokulu, Padina (Makmutlu) Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Anaokulu, Jıltuşa (Sarıkız) Vela Peeva, Borovitsa (Çamdere) Anton Semyonoviç Makarenko Anaokulu ve Prima Vakfı ile ortaklık içerisinde hazırladığı “İlçe Sınırları Dahilindeki Etnik Azınlıklardan Çocukların Okul Öncesi Eğitimine Destek” projesine 2014-2020 Entelektüel Büyüme İçin Bilim ve Eğitim Operasyonel Programınca hibe desteği verilmesine ilişkin başvuruda bulunmasına onay verdiler.

Yerel Meclis, İlçe Sınırları Dahilinde Toplumsal Düzenin, Çevrenin ve Mülkiyetin Korunmasına İlişkin 1 Nolu Yönetmelik de kabul etti.

Oturumda bölümlere ayrılı ve ihtiyaç olduğunda nüfusa kişisel koruyucu donanıma ilişkin lojistik desteğin sağlanması öngörülen İlçe Acil Yardım Planı da güncellendi. Belediyenin idari yapısında değişiklikler de kabul edildi. Kırcaali Su ve Kanalizasyon Derneğinin yapılacak Genel Kurul toplantısında Ardino Belediyesinin pozisyonu kabul edilerek Meclis ile eşgüdüm sağlandı.

Meclis Üyeleri, Meclis Başkanı Sezgin Bayram’ın Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Ardino Belediyesini temsil etmesi kararını aldılar. Bayram’ın katılmasının mümkün olmadığı durumlarda Meclis Başkan Yardımcısı Mümün Cila Genel Kurul’da onu temsil edecek.

Oturumda Ulusal Güven Çevre Fonundan finanse edilmesi onaylanan 202 Nolu “Ardino Belediye İdare Binasında Enerji Verimliliğine İlişkin Önlemlerin Uygulanmasıyla Sera Gazlarının Emisyonlarının Azaltılması” projesine katkı payı ödenmesi kararı da alındı.

Oturumun sonunda Meclis Üyeleri, Noel vesilesiyle geleneksel olarak Ardino’da düzenlenen yardım kampanyasına katıldılar. Bu yılki kampanyadan elde edilen gelirlerle Gırbişte (Sırtköy) köyünden 15 yaşında ağır hasta bir kızın tedavisine destek verilecek.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS