Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Doğum gününü kutlayan Sayın Lütfi Mestan ile Daha Demokratik Yarınlara

Doğum gününü kutlayan Sayın Lütfi Mestan ile Daha Demokratik Yarınlara

23 Aralık 2015

Hak ve Özgürlükler Hareketinin yaptığı son genel kurulda Genel Başkanlık Koltuğuna oturan Sayın Lütfi Mestan , her geçen gün Bulgaristan Türklerinin gönlüne taht kurmaya devam ediyor. Özellikle Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin bugün Lütfi Mestan‘a her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Siyasi yükselişini sürdüren Lütfi Mestan’ın partiye kazandırdığı ivme Türkiye’de bulunan Balkan Dernekleri’nin de dikkatini çekmektedir.

Sayın Mestan’ın Türkiye – Rusya arasındaki son dönemdeki ilişkilere dönük yaptığı açıklamalar da, kendisinin siyaseten yıpranmasından çok siyasi başarısının devamı olarak değerlendirilmelidir. Çünkü aslında Rusya- AB ve Rusya – NATO arasında özellikle Ukrayna krizi sonrasında gerilen ilişkileri de doğru okumak gereklidir. Yine, NATO sınırı olarak değerlendirilen Türkiye sınırına ilişkin yaşanan gerginlik de Rusya-NATO arasındaki kriz şeklinde algılanmalıdır.

Sayın Mestan, NATO ve AB üyesi olan Bulgaristan siyasetini doğru okumuştur. Bulgaristan da Rusya- AB ve Rusya – NATO arasındaki bu süreçte, müttefik olduğu NATO ve üyesi olduğu AB yanında yer alarak Batıya ve gelişime dönük yüzünü ortaya koymuştur. Bulgaristan özellikle AB üyeliği sonrası ekonomik ve siyasal güçlenmesini sürdürmektedir. Bulgaristan’ın bunca olumlu farkındalığa ve kazanımlara rağmen, yüzünü Rusya’ya tekrar dönmeyeceği de anlaşılmaktadır. Yine Bulgaristan siyasetinin vazgeçilmez unsuru olan Hak ve Özgürlükler Hareketi de; başta Sayın Mestan olmak üzere bu süreçteki siyasi duruşu ile takdirleri üzerinde toplamaktadır. Ayrıca gerek AB ve gerekse NATO’nun vizyonu doğrultusunda siyasi söylemler üreten Mestan’ın duruşu Balkan Dernekleri tarafından da olumlu karşılanmaktadır.

Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri Sayın Mestan’ı bu siyasi zekası, onurlu duruşu ve siyasi yükselişi sebebiyle tebrik ediyoruz. Sayın Mestan’ın Hak ve Özgürlükler Hareketi liderliği de Bulgaristan ve Balkan Türkleri için büyük şans ve mutluluk sebebidir. Sayın Mestan’ın bu vesile ile doğum gününü kutluyor, yükselişine vesile olması dileğiyle, sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz.

BALKAN RUMELİ TÜRKLERİ KONFEDERASYONU

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS