Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, 9 yetime Yılbaşı hediyesi verdi

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, 9 yetime Yılbaşı hediyesi verdi

24 Aralık 2015

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali İlçesinde 9 yetim ve velileriyle geleneksel Noel ve Yeni Yıl görüşmesini düzenledi.

Yetim olan Gizem, Hayri, Alpay, Halime, İbram, Aleksandra, Bilyana, Albena ve Nazmiye’ye Belediye Başkanı tarafından birer hediye paketi ve 400’er leva verildi.

Belediye Başkanı her biriyle teker teker konuşarak, okulda başarıları, neye ihtiyaç duydukları ve sorunlarının çözümünde belediyenin nasıl yardımcı olabileceğini öğrendi. Daha büyük yaşta olan yetimler arasında oto tamirciliği, kuaförlük, muhasebecilik eğitimi görenlerin olduğu anlaşıldı. Bu 9 çocuğun vasisi olarak Belediye Başkanı, onlara faydalı olabilmek için daha nasıl ihtiyaçlarını karşılayabileceğini sordu. Bazı yetimler cep telefonu, bazıları tablet bilgisayar almak istediklerini, bazıları ise kışın ısınmak için soba ve yakacak kömüre ihtiyaç duyduklarını paylaştılar. Müh. Azis, yetimlere istedikleri şeylere yıl sonuna kadar veya yeni yılın ilk günlerinde sahip olacaklarına dair söz verdi.

Hasan Azis, “Beni sadece Yılbaşından önce değil, her zaman bir şey danışmak ve yardımcı olmak için arayabilirsiniz. Sizin okulda gösterdiğiniz başarılardan dolayı seviniyorum. Sağ, hoş olun ve hayatta başarabilmek için hayallerinizin peşinden koşun” diye dilekte bulundu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net




All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS