Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Lütfi Mestan, Sofya’da açıklamalarda bulunacak

Lütfi Mestan, Sofya’da açıklamalarda bulunacak

05 Ocak 2016

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Eski Başkanı Lütfi Mestan ve HÖH Meclis Grubundan ayrılan Milletvekilleri Hüseyin Hafızov, Mariyana Georgieva, Ventsislav Kaymakanov, Şabanali Ahmet ve Aydoğan Ali’nin 7 Ocak'ta Bulgar Telegraf Ajansı (BTA) Ulusal Basın Kulübünde basın toplantısı düzenleyecekleri bildirildi.

24 Aralıkta Mestan, HÖH partisinden ihraç edilerek, HÖH Başkanlığından da alındı. HÖH Merkez Konseyi buna ilişkin kararı almazdan birkaç saat önce Mestan Kırcaali’de Mariyana Georgieva dışındaki diğer dört milletvekili ile basın toplantısı gerçekleştirmişti. Toplantıda Mestan, Merkez Konseyi oturumunun gayriresmi olduğunu ve dolayısıyla alınan kararların da gayriresmi olacağını ileri sürdü. Daha sonra HÖH Kırcaali İl Başkanlığından istifa eden Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Bahri Ömer de basın toplantısına katılarak, Mestan’ın yanında yer aldı.

Mestan’ın ve kendisini destekleyen milletvekillerin yarınki basın toplantısında bundan sonra ne yapacaklarına dair açıklamalarda bulunmaları bekleniyor. Bulgarlaştırma sürecinin şehitlerini anma töreninde (26 Aralıkta) Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında Mestan, gazetecilere siyasi kaderinin seçmenlerle diyaloğuna bağlı olduğunu ve temasların yeni başladığını belirtmişti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS