Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mineralni Bani ve Çernooçene belediyelerinden ortak bir proje

Mineralni Bani ve Çernooçene belediyelerinden ortak bir proje

15 Ocak 2016

Haskovo (Hasköy) iline bağlı Mineralni Bani (Meriçler) ve Kırcaali iline bağlı Çernooçene (Yenipazar) Belediyesi, yeni program döneminde Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programınca finanse edilen AB projeleri gerçekleştirilmesinin temelini oluşturacaklar. Geçen yıl yazın iki komşu belediye, kamu-özel ortaklığı kurdular. Bu oluşumda Mineralni Bani ve Çernooçene ilçelerinin sınırları dahilindeki iş dünyasının, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kamu otoriteleri yer alıyor.

Hazırlanan ortak bir proje finanse edilmeye onaylandı. Bir ay önce proje sözleşmesinin imzalanmasının ardından “Toplumların Önderliğinde Yerel Gelişim” girişimine hazırlık faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine başlandı. Proje Belediye Başkanı Mümün İskender’in temsil ettiği Mineralni Bani Belediyesi tarafından Belediye Başkanı Aydın Osman’ın temsil ettiği Çernooçene Belediyesi, Nilver Neşad’ın temsil ettiği Çernooçene Sigorta Kasası ve Selami Mustafa’nın temsil ettiği Probuda Halk Toplum Merkezi ile ortaklık içerisinde gerçekleştiriliyor.

Proje yöneticisi İvanka Duşkova, bugün 15 Ocakta Çernooçene’de 10 kişilik ekibin eğitimi başladığını bildirdi. Bilgi Bankası oluşturulması ile ilgili olarak kamu toplantıları gerçekleştirileceğini belirtti. Bilgi Bankası potansiyel yararlanıcılar ve onların gelecekte proje niyetlerine ilişkin bilgiler içerecek. Uzmanlar ekonomik ortamın analizini yapacaklar ve her iki ilçede de anket araştırmaları gerçekleştirecekler. Yerel Girişim Grubu oluşturulacak. Projenin en önemli kısmı, nüfusun gerçek gereksinimlerini tam ölçüde karşılaması için kamunun geniş katılımı ile yerel gelişim stratejisi hazırlanmasıdır.

Projeyle iki ilçede yerel toplumlar ve teşkilatların, yeni dönemde AB fonlarından etkili bir şekilde yararlanılması üzere seferber edilmesi amaçlanıyor. En nihayette insanların çıkarlarına akıllı ve sürdürülebilir büyüme sağlanması hedefleniyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS