Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
İzmirli Ressamlar Pamporovo’da Sergi Açtı

İzmirli Ressamlar Pamporovo’da Sergi Açtı

20 Ocak 2016

İzmirli şair, ressam, kraatör Aynur Açıkgöz’ün öncülüğünde, bir araya gelen yaklaşık altmış fotoğraf sanatçısı Burgaristan’da sergi açtı.

İzmir’in yanı sıra Kıbrıs, Bartın, Konya, Ankara, İstanbul ve Edremit’ten seçilen fotoğraf sanatçıları Bulgaristan’ın ünlü kayak merkezi Pamporava bölgesinde sergi açtı. Türk sanatçıların göz kamaştıran eserleri büyük ilgi gördü. Türk ve Bulgar sanatçıların bir araya gelme fırsatı buldukları sergi, 6 gün ziyaretçilere açık kaldı.

Serginin yanı sıra sanatçı grubu Bulgar meslektaşları ile Devil, su bölgesi, Pamporava kayak merkezi, Smolyan Alışveriş Merkezi, Filibe, Türk evleri, müzeler, camiler ve Roma dönemi arena ile sanat sokaklarını gezerken, bir yandan da fotoğraflama imkanı buldular.

İncelemeleri sırasında Filibenin UNESCO tarafından tescillenip sakin şehir ilan edilmesi ve Türk eserlerinin korunması nedeniyle, sanatçıların büyük mutluluk yaşamasına neden oldu.

Edremit’ten sergiye katılan fotoğraf koçu Haşmet Demirbil’in, ‘Miteoloji’den Günümüze Kazdağları’ konulu slayt gösterisi ile fotoğrafları, Bulgar sanatçıları ile dünyanın çeşitli yerlerinden gelen turistleri hayran bıraktı. Demirbil, Edremit’in sanat elçisi olarak burada tanıtabilmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Kaynak: İHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS