Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7583 Lv.
GBP GBP 2.2627 Lv.
TRL TRL 0.2951 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
24 Haziran 2019
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Hastanesi’nin yenilenen Hemodiyaliz Bölümü’nün açılışı yapıldı

Kırcaali Hastanesi’nin yenilenen Hemodiyaliz Bölümü’nün açılışı yapıldı

01 Şubat 2016

Sağlık Bakanlığı bütçesinden sağlanan kaynaklarla yenilenen Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi Hemodiyaliz Bölümü’nün açılışı yapıldı. Bölümde mevcut tıbbi donanım yüzde 80 oranında tamamen yenilendi. Artık yeni 6 diyaliz cihazı, 6 yeni yatak ve tam bir ters ozmoz sistemi devreye sokuldu.

Kırcaali Hastanesinde Hemodiyaliz Bölümü’nün yenilenmesi, Bakanlığın hemodiyaliz bölümlerinin yenilenmesine ilişkin ulusal programı kapsamında gerçekleşti. Kırcaali Hastanesi, yeni teknik donanım sağlanan ülkede hastanelerden biri. Bu GERB Milletvekili Tsveta Karayançeva, Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Adam Persenski ve aynı zamanda Kırcaali Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı olan Maliye Bakanı Yardımcısı Feyzi Bekir’in sayesinde oldu.

Bugün düzenlenen mütevazi bir törenle yenilenen Hemodiyaliz Bölümü’nün açılış kurdelesi kesildi.

Törende Milletvekili Tsveta Karayançeva, Bakan Yardımcıları Dr. Adam Persenski ve Feyzi Bekir, hekimler, hemşireler, başka sağlık kurumlarının temsilcileri hazır bulundular.

Hastane Müdürü Dr. Todor Çerkezov selamlama konuşmasında, “Hastane bölümlerini yenilediğimiz başka zamanlarda da sevinç vesilelerimiz oldu. Bu defa önemli olan bu desteğin AB fonlarından değil de, devlet bütçesinden verilmesidir. Faaliyetlere ara vermeden iyi bir onarım yaptık. Önemli olan teknik donanımın yeni olmasıdır. Hemodiyaliz Bölümü, hastanede en ağır hastalara hizmet verilen ünitelerden biri” diye belirtti.

Karayançeva, Hemodiyaliz Bölümü’nün yeni teknik donanımını faydalı ve kilit önem arz eden bir kazanım olarak nitelendirdi. Donanımın yeni olmasından başka daha büyük kapasiteli olduğuna dikkat çeken Milletvekili, “Hükümet, il merkezlerindeki hastanelerin AB standartlarına erişmesi için çabalıyor” diye kaydetti. Hekimlerin eski cihazlarla çalıştıkları gibi candan yürekten çalışacakları ümidini ifade etti.

Dr. Persenski, “Bu yatırım il merkezlerindeki hastanelerin Sağlık Bakanlığı nazarında yapı belirleyen tedavi merkezleri olduklarının ıspatıdır. Yıl sonuna kadar hastanenin kalan 20 oranında donanımını da yenileyeceğiz. Kırcaali Hastanesi ile ilgili daha iki proje hazırlıyoruz” dedi.

Maliye Bakan Yardımcısı Feyzi Bekir, “Hastalara verilen hizmetin kalitesini arttırıyoruz. Hastaneye komşu illerden de hastalar kabul edebiliriz” diye vurgulayarak, hükümetin hastaneye yatırım yapmaya devam edeceğine kesin kanaat getirdi.

Hemodiyaliz Bölümü ekibi adına teşekkür konuşması yapan Dr. Mariya Dimitrova, meslektaşlarının tamamen yenilenen ve tam kapasitede çalışan ünitede görev almaktan gurur duyduklarını belirtti.

Bizzat şahsı adına Tsveta Karayançeva, Hemodiyaliz Bölümü’ne bir televizyon hediye etti.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1400


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kardjalinews.media@gmail.com   Webdesign: SWS