Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Türk kaynak sektöründe lider firma Gedik Holding, Kırcaali’ye yatırım yapmak istiyor

Türk kaynak sektöründe lider firma Gedik Holding, Kırcaali’ye yatırım yapmak istiyor

02 Mart 2016

Türk kaynak sektöründe lider konumda yer alan Gedik Holding’in Kırcaali’ye yatırım yapma niyeti olduğu açıklandı. Bu holding yönetiminin Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve üyeleriyle yaptığı görüşmede çıklandı. Kırcaali’ye gelen heyetin başında Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş ve Üniversitenin Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adnan Şişman yer aldılar.

Temelleri, 1963 yılında, bugün Avrupa’nın en büyük kaynak firmalarından biri olan Gedik Kaynak ile atılan Gedik Holding, 1967 yılında Gedik Döküm ve Vana firmasının kurulması ile Türkiye’nin ilk vana üreticilerinden birisi olarak kum döküm, hassas döküm ve vana olmak üzere üç farklı alanda faaliyet göstermeye başladı. Holding, kısa bir süre önce Türkiye’de kum döküm yapan en modern dökümhane tesisini hizmete açtı.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik Uluslararası Kaynak Enstitüsü Üyesidir. Gedik Üniversitesi sadece Türkiye için değil, tüm Avrupa için kadro yetiştiriyor. Şimdiye kadar Üniversitenin Meslek Yüksekokulu’ndan 25 bin uzman mezun oldu. Bu okulda kaynak sektöründe çalışanları teftiş edecek müfettişler de yetiştiriliyor.

Hülya Gedik, ziyaretlerinin amacının Kırcaali’de yatırım olanaklarını incelemek olduğunu paylaştı. Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, holdinge ait üniversitede eğitim almak isteyen Kırcaali bölgesinden gençlere burs sağlamaya hazır olduklarını belirtti. Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nu bitirmek isteyen gençlere de burs verileceği açıklandı.

Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Adem, “Kırcaali’de ortaklar bulmanızı umarız. Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olan firmaların sayısı 896. Birkaç yıl önce tekstil şirketleri şehre yatırım yapınca işsiz kadınlara iş imkanı sağlandı. Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası ve Belediye Başkanı Hasan Azis, erkeklere istihdam sağlanmasını öncelik olarak belirledi. Kurşun ve Çinko Fabrikası’nın kapatılmasından sonra şehirde erkeklerin istihdamı konusunda sorunlar yaşanıyor” diye ifade etti.

Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Gedik Holding’in olası yatırımının şehir açısından son derece büyük önem arz edeceğini kaydetti. Türkiye’den gelen heyetin bu sebeple Kırcaali’yi ziyaret ettiğini ve Kırcaali’deki ev sahipleriyle yaptığı görüşmede ana konunun bu olduğunu ifade etti. Müh. Azis, “Gedik Holding, Kırcaali’de üretim tesisi kurmaya hazır” diye açıkladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS