Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Meclisi, 11 daimi komisyon oluşturdu

Kırcaali Meclisi, 11 daimi komisyon oluşturdu

10 Mart 2016

Kırcaali Meclisi bugünkü oturumunda Meclis’te sürekli bulunan komisyonların sayısı, teşekkülü ve yönetimlerine ilişkin karar aldı. Meclis Üyeleri oybirliğiyle 11 daimi komisyon oluşturulmasına karar verdi. Altı komisyon başkanı Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Grubu mensubu, diğer komisyon başkanları ise muhalefetteki parti gruplarının mensuplarıdır.

Erol Mümün, Bütçe ve Finans Komisyonu Başkanı Bayram Bayram, Ekonomi Politikası ve Belediye Mülkiyeti Komisyon Başkanı Ahmet Mustafa, Mekansal Dönüşümler Komisyon Başkanı Ognyan İvanov, Yasallık ve Kamu Düzeni Komisyon Başkanı Georgi Küçükov, Eğitim, Kültür ve Din Komisyonu Başkanı Dr. Yordanka Gospodinova, Sağlık, Sosyal ve Demografi Politikası Komisyon Başkanı Ahmet Ali, Gençlik Faaliyetleri ve Spor Komisyon Başkanı Mümün Emin, Ulaştırma, Trafik Güvenliği ve Haberleşme Komisyon Başkanı Radoslav Milev, AB Projeleri ve Çevre Komisyon Başkanı; Yordanka Goçeva, Kırsal Kesimlerin Kalkınması, Tarım ve Ormancılık Komisyon Başkanı ve Muharrem Muharrem, Mali İstikrar ve Mali Kontrol Komisyon Başkanı seçildiler.

Komisyonların hemen hemen hepsi 9 kişiden oluşuyor.

Halil Apti, Çıkar Çatışması Önleme ve Açıklama Kanunu doğrultusunda kurulan Çıkar Çatışması Önleme ve Açıklama Komisyon Başkanı seçildi. Krasimir Haciev, hapisten çıkan veya denetimli serbestlik cezası uygulanmış kişilere topluma yeniden entegre olmaları konusunda destek verecek Vesayet Altındaki Kişileri Gözetleme Komisyon Başkanı seçildi.

Oturumda Meclisteki parti gruplarının başkanları da seçildi. HÖH Grubu Başkanı Muharrem Muharrem, Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Grubu Başkanı Ognyan İvanov, Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) Grubu Başkanı Milko Bagdasarov ve Reform Blok Grubu Başkanı Radoslav Milev oldular.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS