Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Nisan 2021
HABERLER » Dünya
Balkan Göçmenleri Konfederasyonu temsilcileri Ankara’da üç Bakanı ziyaret ettiler

Balkan Göçmenleri Konfederasyonu temsilcileri Ankara’da üç Bakanı ziyaret ettiler

18 Mart 2016

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Başkanı Zürfettin Hacıoğlu Konfederasyon Yönetim Kurulu, Konfederasyona bağlı Federasyon Başkan'ları ve Dernek Başkan'larıyla birlikte Türkiye’nin 64. Hükümetindeki Balkan Türk'ü üç Bakanı ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı ziyaret eden Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK), 36 ilde örgütlenen Türkiye’nin en büyük STK’sı olan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) 9 federasyon 171 dernek ve şubeden oluşmaktadır.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Başkanı Zürfettin Hacıoğlu,
Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu Başkan'ı Mükremin Duygun, Atalay Özer, Selçuk Kurtsatar, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyon Başkan'ı Zihni Çalışkan, Recep Demir, İsmail Koca ve Ahmet Bacak Edirne Balkan Türk'ler Federasyonu Başkan'ı Nedim Dönmez, İzzet Atlunbaş, Olcay Özgan, Bilgin İnceoğlu, Sezai Onaran, Şevki Kurtuluş, Bursa Balkan Türkleri Göçmen Ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Başkan'ı Yüksel Özkan, İsmail Selimoğlu ve bağlı dernek başkanları Sakarya Dış Türkler ve Akraba Toplulukları Federasyonu Başkan'ı Burhanettin Çalışkan, Şaban Koludra, Besim Boncuk, Naci Kıral, Ege Balkan Türkleri Federasyonu Başkan'ı Hüseyin Kocaman, Ali Sert, İzmir Balkan Göçmenleri Federasyonu Başkan Vekili Bahattin Kılıç ve bağlı Dernek Başkanları, Ege Balkan Rumeli Türkleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı Dernek Başkanları,
İstanbul Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyaretlerin ilki Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Hekim evinde gerçekleşti.

Sonrasında Ankara Hekim evinden Kızılay Güvenpark’a kadar yürüyerek, Ankara'da saldırının yapıldığı yere gidip teröre karşı net bir mesaj verildi. Burada patlamanın olduğu alanda dualar edilip karanfiller bırakıldı ve teröre karşı birlik beraberlik mesajı verildi. Bu ziyaret Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Temsilcileri, Türkiye Cumhuriyeti Devletine başsağlığı dileğinde bulundu, Cumhuriyete olan sadakatin iletildiği ve sadece terörün konuşulduğu bir ziyaret gerçekleştirildi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Başkanı Zürfettin Hacıoğlu Konfederasyon Yönetim Kurulu, Konfederasyona bağlı Federasyon Başkan'ları ve Dernek Başkan'larıyla birlikte daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ziyaret edildi.

Ziyarette Balkanlarda yaşayan gençlerin, kadınların ve ailelerin sorunları ile ilgili yapılacak projelerde birlikte çalışmak teklif edildi.
Bakan Sema Ramazanoğlu yurt dışında açmayı düşündükleri bakanlık temsilciliklerinden ilkini Almanya’da açtıklarını ve benzerlerini Balkan Ülkeleriyle Avrupa Ülkelerine açarak gurbetteki Türk ailelerine yardımcı olmayı planladıklarını belirtti. Bakan Ramazanoğlu açtıkları temsilciliklerle aile, göçmen, vesayet ve parçalanmış aileler konusunda çalışacaklarını belirtti. Olumlu bir havada geçen ziyaret iyi dilek ve temennilerinden sonra, teröre karşı birlik beraberlik mesajı verildi.

Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı görüşüldü.
Balkan Tv’nin yayına alınması ile ilgili takip edilecek yolun görüşülmesinden sonra, Balkanlardaki Türk soyluların din eğitimi ve dil eğitimi konusundaki sıkıntılar ve çözüm yolları üzerinde yoğunlaşan toplantı konuları gelecekte Bakanlık ile Konfederasyon arasında kurulacak bir proje ekibiyle yapılabilecekler konuşuldu.

Konfederasyon temsilcileri, Türkiye Cumhuriyetinin başındaki belalar ve şerlerin defi için alınacak kararlarda Türkiye Cumhuriyetinin arkasında olduklarını beyan ettiler.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, “Ankara’da meydana gelen bombalı Terör saldırısında hayatını kaybeden 35 canımız için dua ve teröre lanet okunarak birlik beraberlik mesajı verildi” dedi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS