Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Su ve Kanalizasyon Derneği ve Su ve Kanalizasyon Şirketi arasında sözleşme

Kırcaali Su ve Kanalizasyon Derneği ve Su ve Kanalizasyon Şirketi arasında sözleşme

18 Mart 2016

Kırcaali Su ve Kanalizasyon Derneği ve Su ve Kanalizasyon Ltd. Şirketi arasında şirketin görev alanında bulunan su ve kanalizasyon sistemlerinin idaresi, bakımı ve kullanımı ve tüketicilere su ve kanalizasyon hizmetleri sunulmasına ilişkin sözleşme imzalandı. Sözleşme Kırcaali Su ve Kanalizasyon Derneği Başkanı olarak Kırcaali Valisi İliya İliev ve Su ve Kanalizasyon Belediye Ltd. Şirketi Müdürü Müh. Slavço Slavkov tarafından dernek yönetiminin oturumunda Bölge Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı ve belediyelerin temsilcilerinin huzurunda imzalandı. Sözleşme “Su ve Kanalizasyon Sektöründeki Reforma Destek” projesi kapsamında Bölge Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı tarafından hazırlandı. Proje, Su Yasası’nı uygulamada Su ve Kanalizasyon Dernekleri’nin faaliyetini destekleme ve sektörde reformu gerçekleştirme amacıyla Çevre Operasyonel Programınca finanse ediliyor.

Kırcaali’de imzalanan sözleşmeye benzer ülke çapında daha 13 sözleşme imzalandı. Benzeri sözleşmeler imzalanan diğer şehirler Smolyan (Paşmaklı), Rusçuk, Burgaz, Sliven, Stara Zagora (Eski Zağra), Silistre, Pernik, Şumnu, Vidin, Plovdiv (Filibe), Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık), Varna ve Yanbol.

Kırcaali’de imzalanan sözleşmenin süresi 15 yıl. Sözleşmeyle bölgede su ve kanalizasyon altyapısının iyileştirilmesi, daha kaliteli ve efektif hizmetlerde bulunulması ve içme suyu ve atıksu alanında AB direktiflerine uyum sağlanması için belediyelere ve Su ve Kanalizasyon Şirketlerine AB hibe fonlarından yararlanma imkanı verilecek.

İmzalanan sözleşmeyle Su ve Kanalizasyon Ltd. Şirketi, mevcut su ve kanalizasyon sistemlerinin bakımını yapmayı, yeni sistemler inşa etmeyi, sermaye yatırımları yapmayı, yeni tüketiciler dahil etmeyi ve sözleşme süresinin sonuna kadar büyük miktarda su kayıplarını azaltmayı üstlenmiş oldu.

Oturumda Kırcaali Su ve Kanalizasyon Derneği’nin 2015 Yılı Faaliyet Raporu ve Bütçe Gerçekleştirme Raporu’nun kabulünden başka derneğin 2016 Yılı Bütçesi de kabul edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS