Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.8112 Lv.
GBP GBP 2.204 Lv.
TRL TRL 0.2618 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
29 Mayıs 2020
HABERLER » Kırcaali
İvaylovgrad ve İpsala belediyelerinden ortak turizm projesi

İvaylovgrad ve İpsala belediyelerinden ortak turizm projesi

21 Mart 2016

İvaylovgrad (Ortaköy) Belediyesi ve Edirne iline bağlı İpsala Belediyesi, ortaklaşa hazırladıkları “İvaylovgrad’ın Lambuh Köyünde ve İpsala İlçesinde Turizm ve Dinlenme Alanları Oluşturulmasıyla Doğal, Kültürel ve Tarihi Yapılara Erişim Koşullarının İyileştirilmesi” projesiyle Katılım Öncesi Yardım Aracı kapsamında finanse edilen Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan - Türkiye Programı’na (2014 - 2020) başvuruda bulundu. Birinci önceliği turizmin gelişimi olan projede İvaylovgrad Belediyesi, lider ortak olarak yer alıyor.

Projede öngörülen genel amaçlar, doğal, kültürel ve tarihi mirasın kullanılmasıyla İvaylovgrad ve İpsala ilçelerinin turistik çekiciliğinin artırılmasıdır. Projenin özel hedefleri turistik yerlere erişimin iyileştirilmesi; sınır ötesi bölgenin doğal zenginliklerinin ve kültürel ve tarihi mirasının korunması; turizm altyapısı, atraksiyonlar ve ziyaretçi dinlenme tesislerinin çeşitlendirilmesi ve iyileştirilmesi; yerli halka kalıcı istihdamın sağlanması ve turizm akışının artırılmasıdır.

Proje turizm ve dinlenme alanları oluşturulmasıyla İvaylovgrad ve İpsala ilçelerinde doğal ve tarihi yerlere erişimin iyileştirilmesini öngörüyor. İvaylovgrad İlçesinde yeşil yollar, İpsala İlçesinde ise hıyaban bulunan turistik park, manzara izleme noktaları, oyun, aile tatilleri, doğal ortamda piknik alanları, atraksiyonlar kurulacak. Proje ortakları, Ortak Turizm Gelişim Programı hazırlayacak.

İvaylovgrad Belediyesinin projeden beklentileri Lambuh köyünde yeni bir turizm destinasyonu oluşturulması, İvaylovgrad Barajı ve turizm altyapısına, atraksiyonlar ve ziyaretçi dinlenme tesislerine erişimin iyileştirilmesi, 4 km’den fazla turistik yolun onarılması ve 1 km’den fazla yeşil yolların kurulmasıdır.

“İvaylovgrad’ın Lambuh köyünde ve İpsala İlçesinde Turizm ve Dinlenme Alanları Oluşturulmasıyla Doğal, Kültürel ve Tarihi Yapılara Erişim Koşullarının İyileştirilmesi” projesi, özel hedefi doğal, kültürel ve tarihi mirasın ve ona bağlı altyapının daha iyi kullanılmasıyla sınır ötesi bölgenin turistik çekiciliğinin artırılması olan IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan - Türkiye Programı’nın Öncelik Ekseni 2. Sürdürülebilir Turizm çerçevesinde hazırlandı. Projenin süresi 15 ay.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 29 MAYIS 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:79 389
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 725
-Toplam Vaka Sayısı:2485
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:8
-Toplam Vefat Sayısı:136
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2
-Yoğun Bakımda Olanlar:20
-Toplam İyileşenler:1015
-Son 24 Saat İyileşenler:51All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS