Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, 2015-2019 Dönemi Kırcaali İlçesi Gelişim Programı’nı tanıttı

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, 2015-2019 Dönemi Kırcaali İlçesi Gelişim Programı’nı tanıttı

24 Mart 2016

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, bugünkü Meclis oturumunda onaylanmak üzere “Kırcaali’nin Başarısı İçin” başlığı altındaki yeni 2015-2019 Dönemi Kırcaali İlçesi Gelişim Programı’nı tanıttı. Program, Belediye Başkanı’nın önceki 2011-2015 dönemine ilişkin yönetim programının devamı niteliğindedir. Müh. Azis, Yerel Meclis’te yer alan tüm siyasi güçlerin hep birlikte çalıştıklarında Kırcaali’ni başarısının gerçek olacağı kanısındadır.

Geçen yılki dönemde yapılanları raporlayarak, yeni girişimler yapılmasını teklif eden Belediye Başkanı’nın yönetim programı Bulgaristan’ın Avrupalı Gelişimi İçin Vatandaşlar (GERB) ve Reformcu Blok Meclis Grupları tarafından sert eleştirilerle karşılandı.

GERB Meclis Grubu Başkanı Ognyan İvanov, programın “Kırcaali’nin Başarısı İçin” şeklindeki başlığının içeriğine uygun olmadığını söyledi. İvanov, “Kırcaali artık yaşamak için tehlikeli bir yer haline geldi. Yakında başıboş dolaşan sokak köpekleri yüzünden korkunç bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Kaldırımlar ve sokaklar trajik bir durumda bulunuyor. Yeni yönetim programını desteklemeyeceğiz” diye kaydetti.

Reformcu Blok Meclis Grubu Başkanı Radoslav Milev, gerçekleştirilmesine ilişkin belirli süreler ve sağlanan kaynaklar eksik olduğundan dolayı programı onaylamadığını açıklayarak, bununla ilgili örnek olarak Arda nehri üzerinden Vızrojdentsi semti- Krayno Selo (Alkaya) köyü arasında bağlantı kuracak köprüye ilişkin projenin gerçekleştirilemeyeceğini belirtti.

Hasan Azis, son yerel seçimlerde ilçedeki vatandaşların “Kırcaali’nin Başarısı İçin” 2015-2019 Dönemi Kırcaali İlçesi Gelişim Programı’na ve yürüttüğü çalışmalara not vererek, yüzde 60 oranında kendisini desteklediklerini belirtti. Belediye Başkanı, “Bizi destekleyen nüfus oranının daha yüksek olmasını istiyoruz ve mevcut dönemde bu yönde çalışacağız” dedi. Birinci programda, Su Aynası Projesi, Entegre Su Projesi, Gaz Boru Hattı İnşası Projesi, Kuzey Arpezos Parkı Projesi gibi genelde altyapı ve kalkınma projelerinin yer aldığını hatırlatan Belediye Başkanı, yeni programda AB hibe fonlarından ve ulusal bütçeden finansman sağlanması beklenilen 200 milyon leva maliyetinde projelerin yer aldığını kaydetti. Ülkenin yönetiminde yer alan GERB ve Reformcu Blok temsilcilerinin Kırcaali’ye ulusal bütçeden kaynaklar sağlanması konusunda yardımcı olurlarsa, yolların bakımı veya Arda nehri üzerinden Vızrojdentsi semti- Krayno Selo (Alkaya) köyü arasındaki köprü projesi gibi acil sorunların çözüleceğini belirtti. Hasan Azis, “Merkez bütçeden yerel bütçeye aktarılan 400 bin leva ile yol şebekesi ve sokakların bakımını yapamayız” diye kesin konuştu.

Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Meclis Üyeleri uzlaştırıcı rol üstlendiler. BSP İl Başkanı Georgi Küçükov, programın politize edilmemesi, Belediye Başkanı’nın ise hükümetle arasında köprü kurması çağrısında bulundu.

“Kırcaali’nin Başarısı İçin” 2015-2019 Dönemi Kırcaali İlçesi Gelişim Programı’nda girişimciliğin ve nüfusun istihdamının geliştirilmesine ilişkin elverişli iş ortamı yaratılması, turizmin geliştirilmesi ve turistik atraksiyonların sergilenmesi, Avrupa standartlarında teknik altyapının genişletilmesi, modernleştirilmesi ve bakımı, ekolojik altyapının oluşturulması gibi ciddi başarılara imza atılan birkaç öncelik belirtiliyor. Şimdiki döneme ilişkin programda yine iş ortamının iyileştirilmesi, turistik atraksiyonlara destek verilmesi, sosyal hizmetlere erişimin iyileştirilmesi, idari kapasitenin yükseltilmesi ve vatandaşlara ve işadamlarına yönelik hizmetlerin iyileştirilmesi üzerinde duruluyor.

Belediye Başkanı’nın önceki döneme ilişkin faaliyet raporu ve yeni yönetim programı Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Meclis Grubu üyelerinin oylarıyla onaylandı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS