Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Türkiye Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Bulgaristan’a geliyor

Türkiye Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Bulgaristan’a geliyor

12 Nisan 2016

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca bugün Bulgaristan’a resmi ziyaret gerçekleştirecek. Dün Bulgaristan Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada Akarca ile Başsavcı Sotir Tsatsarov’un görüşeceği konuların mülteci akını, terör tehditleri, organize suçlarla mücadele ve adli alanda uluslararası işbirliği olacağı bildirildi.

Yazılı açıklamadan ziyaretin 2014 yılında Türkiye Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bulgaristan Başsavcılığı arasında imzalanan işbirliği sözleşmesi çerçevesinde yapılacağı anlaşıldı.

Sözleşmede iki devletin savcılık kurumları arasında bilgi ve iyi uygulamalar değişimi yapılması, periyodik ikili toplantılar ve öğretimler yapılması öngörülüyor. Şu ana kadar Bulgaristan ve Türkiye başsavcıları arasında üç ziyaretler gerçekleştirildi, iki ülkeden savcılar öğretimler gördü.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Bulgaristan ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Başbakan Boyko Borisov, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Rumyana Bıçvarova, Başbakan Yardımcısı ve Eğitim ve Bilim Bakanı Meglena Kuneva ile de görüşecek. Mehmet Akarca ve beraberindeki heyet Plovdiv (Filibe) şehrini de ziyaret edecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS