Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
HÖH Heyetinin İzmir Ziyareti

HÖH Heyetinin İzmir Ziyareti

18 Nisan 2016

Kırcaali Milletvekili ve Bulgaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Erdinç Hayrula, Razgrad milletvekili Ahmed Ahmedov, Silistre milletvekili Nevin Hasan, Haskovo milletvekili Saliha Emin ve Kızılağaç(Kirkovo) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman’dan oluşan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) heyeti İzmir bölgesinde bulunan yerel yönetim temsilcilerini makamlarında ziyaret etti.

Heyet Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Gaziemir Belediyesi Başkan Vekili Önder Keskin, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan tarafından kabul edildi.

Görüşmelerin oldukça olumlu bir havada geçtiği, gündemin bir numaralı konusu ise Türkiye ve Bulgaristan arasındaki kardeş belediyeler ilişkileri olduğu bildirildi. İzmir yerel yönetim temsilcilerinin bu ilişkilerin daha da gelişmesi, ortak projelerin hayata geçirilmesi ve sağlam temeli olan ikili ilişkilerin devam etmesi konusunda hemfikir oldukları kaydedildi.

HÖH heyeti 24 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Hak ve Özgürlükler Hareketi 9. Olağan Kongresi’ne, görüşmelerde bulundukları belediye başkanlarını bizzat davet ettiler.

Kaynak: DPS


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS